Podwyżki dla pracowników znanej sieci marketów w Polsce

2021-12-01 4:54
Kasjerka, kasa, sklep, supermarket
Autor: SHUTTERSTOCK Kasjerka, kasa, sklep, supermarket

Blisko 70 proc. osób zatrudnionych w sieci Kaufland wzięło udział w tegorocznym badaniu satysfakcji pracowniczej PULS. To najwyższa frekwencja w historii tego badania w firmie. Sieć zapowiada też podwyżki wynagrodzeń,. Kaufland na ten cel przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych.

Rekordowa liczba pracowników podzieliła się swoją opinią na temat pracy w Kauflandzie. Aby zachęcić jak najszersze grono do wypełnienia ankiet, firma – wzorem lat ubiegłych – postanowiła przeznaczyć za każdy oddany głos 5 zł na cele charytatywne. Tym samym na konto Fundacji Serca dla Maluszka trafiło ponad 47 tys. zł. Jak podaje portal dlahandlu.pl - Sukces polityki personalnej sieci odzwierciedlają dane dotyczące zatrudnienia. Średni czas pracy w Kauflandzie wynosi 7,5 roku, a stanowiska takie jak kasjer-sprzedawca nie są postrzegane jako tymczasowe zajęcie.

Darmowa dostawa na Allegro przy zakupach już od 1 zł

Od 1 marca 2021 zatrudnieni na stanowisku kasjer-sprzedawca w sieci Kaufland mogą liczyć na pensję w wysokości do 4100 zł brutto miesięcznie, a lider zespołu – na pensję w wysokości do 5 650 zł brutto. - W tym roku planujemy również przeznaczyć dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych na podwyżki wynagrodzeń – podsumowuje Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Rząd szykuje kolejny podatek i sięga do kieszeni Polaków

Kaufland stawia również na transparentność warunków zatrudnienia. Standardową formą współpracy jest umowa o pracę – początkowo na 7 miesięcy, a następnie na czas nieokreślony. Wszyscy pracownicy Grupy Schwarz, którzy przepracowali w niej co najmniej pięć lat, mogą również skorzystać z urlopu sabbatical wynoszącego od jednego do trzech miesięcy. 

Tańczące z promocjami 26.11
Sonda
Czy firmy powinny wprowadzać tzw. podwyżki inflacyjne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze