Leroy Merlin

i

Autor: Archiwum eska.pl Leroy Merlin na celowniku artysty

Pojemnik na zwłoki w Leroy Merlin. Akcja polskiego artysty hitem internetu [GALERIA]

2022-04-07 20:44

Na wielu produktach w sklepach Leroy Merlin w całym kraju od środy pojawiają się „zastępcze” etykiety, informujące, że zakupy w sieci finansują ludobójstwo. To wiralowa akcja artysty, Bartłomieja Kiełbowicza, który wymyślił i udostępnił w sieci kilka wzorów takich etykiet. – To była potrzeba serca i chwili, akcja tak chwyciła, że zablokowało mi stronę, z której można ściągać etykiety - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. Kiełbowicz.

Kiełbowicz zaprojektował kilka naklejek przypominających sklepowe etykiety z opisami i cenami, jakie można znaleźć w Leroy Merlin. Z tą różnicą, że przypominają one klientom, dlaczego nie powinni oni kupować w sieci. „Kupując ten produkt finansujesz ludobójstwo w Ukrainie”, "Do zabijania", "Pojemnik na zwłoki", czy „Leroy Merlin wspiera rosyjską inwazję”.

Autor akcji w rozmowie z Wirtualnemedia.pl stwierdził, że nie obawia się konsekwencji ze strony sieci. – Strzeliliby sobie w stopę, gdyby wytoczyli przeciwko mnie ciężkie prawnicze działa – powiedział Bartłomiej Kiełbowicz.

W galerii poniżej możecie zobaczyć jego etykiety

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, wcześniej uznała niepodległość dwóch separatystycznych "republik" znajdujących się na wschodzie Ukrainy. W związku z napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne.

Biuro ukraińskiego prokuratora generalnego podało pod koniec marca, że co najmniej 144 dzieci zginęło, a ponad 220 zostało rannych od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

None
Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Najnowsze