Ważna decyzja ws. KPO. Unijni ministrowie zdecydują o pieniądzach dla Polski

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ważna decyzja ws. KPO. Unijni ministrowie zdecydują o pieniądzach dla Polski

Polacy chcą natychmiastowej wypłaty pieniędzy z KPO! Bez żadnych wymogów

2022-06-21 9:43

62 proc. badanych jest zdania, że Komisja Europejska powinna zacząć wypłacać Polsce pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, nawet jeśli będzie miała wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM.

Polacy chcą pieniędzy z KPO

Badanych zapytano o to, czy Komisja Europejska powinna zacząć wypłacać Polsce pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, nawet jeśli będzie miała wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce. Na tak postawione pytanie twierdząco odpowiedziało 62 proc. respondentów. Przeciwnego zdania było 28 proc. badanych.

Bruksela ma zastrzeżenia?

"Większość respondentów (62 proc.) jest w stanie przymknąć oko na ewentualne kolejne zastrzeżenia Brukseli w stosunku do polskiego rządu (np. w kwestii wypełnienia kamieni milowych dotyczących sądownictwa), byle tylko unijne miliardy z KPO zaczęły płynąć. Nie jest to jednak przytłaczająca większość – spory odsetek osób uzależnia wypłatę od braku zastrzeżeń ze strony KE" - czytamy we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Obywatele popierają wypłatę środków z KPO

Za wypłatą środków z KPO jest aż 88 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy. W elektoratach Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL poziom poparcia dla wypłat środków z KPO bez względu na okoliczności jest na zbliżonym poziomie (15–19 proc.).

Sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM przeprowadzony 17–19.06.2022 r. metodą CAWI na grupie 1000 Polaków.

Sonda
Czy KPO jest wybawieniem dla Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze