Ważna decyzja ws. KPO. Unijni ministrowie zdecydują o pieniądzach dla Polski

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ważna decyzja ws. KPO. Unijni ministrowie zdecydują o pieniądzach dla Polski

Polacy chcą natychmiastowej wypłaty pieniędzy z KPO! Bez żadnych wymogów

2022-06-21 9:43

62 proc. badanych jest zdania, że Komisja Europejska powinna zacząć wypłacać Polsce pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, nawet jeśli będzie miała wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM.

Polacy chcą pieniędzy z KPO

Badanych zapytano o to, czy Komisja Europejska powinna zacząć wypłacać Polsce pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, nawet jeśli będzie miała wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce. Na tak postawione pytanie twierdząco odpowiedziało 62 proc. respondentów. Przeciwnego zdania było 28 proc. badanych.

Bruksela ma zastrzeżenia?

"Większość respondentów (62 proc.) jest w stanie przymknąć oko na ewentualne kolejne zastrzeżenia Brukseli w stosunku do polskiego rządu (np. w kwestii wypełnienia kamieni milowych dotyczących sądownictwa), byle tylko unijne miliardy z KPO zaczęły płynąć. Nie jest to jednak przytłaczająca większość – spory odsetek osób uzależnia wypłatę od braku zastrzeżeń ze strony KE" - czytamy we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek

Obywatele popierają wypłatę środków z KPO

Za wypłatą środków z KPO jest aż 88 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy. W elektoratach Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL poziom poparcia dla wypłat środków z KPO bez względu na okoliczności jest na zbliżonym poziomie (15–19 proc.).

Sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM przeprowadzony 17–19.06.2022 r. metodą CAWI na grupie 1000 Polaków.

Sonda
Czy KPO jest wybawieniem dla Polski?
Najnowsze