Polacy dorabiają, bo nie stać ich na rachunki.

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Polacy dorabiają, bo nie stać ich na rachunki.

Podwyżki opłat za ogrzewanie

Polacy dorabiają, bo nie stać ich na rachunki. Wyniki sondażu szokują

2022-07-29 17:23

Galopująca drożyna i coraz większa inflacja powodują, że wszyscy obawiamy się nadchodzącej jesieni i zimy. Podwyżki wielu opłat są nieuniknione, dlatego aż 57 proc. Polaków już odkłada pieniądze, a aż 53 proc. z nas musi w tym celu szukać dodatkowych źródeł dochodu — wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research dla Business Insider Polska.

Zimowa drożyzna - Polaków nie będzie stać na opłaty

To już pewne, że czekają nas ciężkie czasy i zaciskanie pasa. Podwyżki opłat w sezonie jesienno- zimowym są pewne i Polacy przyznają, że zamierzają szukać dodatkowych zajęć, by sprostać zimowej drożyźnie. Wiadomo, że ceny ogrzewania oraz innych mediów będą bardzo wysokie. Mamy świadomość, że nadchodzą trudniejsze miesiące. Aż 85 proc. z nas obawia się tego, co nadejdzie jesienią i zimą — wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Research dla Business Insider Polska. Z tego powodu ponad połowa badanych przyznaje, że już dziś zaczyna odkładać pieniądze na jesienno-zimowe rachunki i co ciekawe - aż 53 proc. stwierdziło, że zamierza szukać w tym celu dodatkowych źródeł dochodu. Mowa tu przede wszystkim o dodatkowej pracy, jednorazowych zleceniach czy tzw. fuchach. Spokojny o swój los jest tylko co jedenasty przepytany w badaniu Polak. 5,5 proc. nie ma w tej kwestii zdania.

Tańczące z Promocjami 29.07

Czeka na ciężka zima

Tegoroczna zima będzie wyjątkowo trudna. Jak przekonywali w Business Insider Polska eksperci, jeśli skończy się "tylko" na rosnących w bardzo szybkim tempie rachunkach za energię, to i tak będzie oznaczało realizację "optymistycznego scenariusza". Pozostałe są jeszcze czarniejsze i zakładają nawet przestoje w przemyśle i problemy z dostawami gazu czy innych surowców. Zdaniem ekspertów musimy o zimie myśleć już latem, a nie czekać z tym do października czy listopada. Cytowany przez businessinsider.pl Bartłomej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl, wzywając do oszczędzania energii  apeluje:

 – Dziwię się politykom, że o tym jeszcze nie mówią. Każda cegiełka się tu liczy, bo im mniej energii zużyjemy teraz, tym więcej zapasów pozostanie w magazynach – mówił. Na razie o konieczności oszczędzania energii wprost mówił prezes PGE, ale czołowi politycy wydają się problemu nie dostrzegać.

Sonda
Czy obawiasz się wysokich cen prądu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze