Pieniądze/banknoty/banki/finanse

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przeciętna emerytura mężczyzn jest o 50 proc. wyższa niż kobiet

Polacy mają zarabiać tyle, ile Niemcy! Wicepremier Sasin składa obietnice

2022-05-24 15:18

Przeciętna pensja w Polsce to ok. 6,6 tys. zł brutto. Natomiast przeciętna pensja w Niemczech przekracza 4 tys. euro miesięcznie czyli ponad 18 tys. zł. – Zgoda, niestety nie zarabiamy jeszcze tyle co Niemcy. Proszę jednak dać nam trochę czasu a i do tego doprowadzimy – zadeklarował w wywiadzie dla Interii wicepremier Jacek Sasin. Odniósł się w ten sposób do wysokich cen paliw.

Zarobki Polaków

Jacek Sasin zaznaczały, że Polacy zarabiają relatywnie mniej od obywateli Europy Zachodniej. Zastrzegł jednocześnie, że właśnie z tego powodu rząd wprowadził tarczę antyinflacyjną. - To nie jest powiedzenie "jest ok, a narzekacie". Wiemy, że to jest problem. Wiemy również, że Polacy zarabiają relatywnie mniej do obywateli Europy Zachodniej. Ale właśnie dlatego rząd wprowadzał tarczę antyinflacyjną i wiele innych działań - wyjaśnił wicepremier.

Dodał, że państwo ścięło do minimum podatki pośrednie i akcyzę, by złagodzić wzrosty cen na stacjach. - Wszędzie paliwo jest droższe, niekiedy litr benzyny kosztuje ponad 11 zł, a w Polsce nieco ponad 7. To znacząca różnica. Absolutnie do minimum ścięliśmy podatki pośrednie, akcyzę, czyli to, co państwo może zrobić. Niżej już nie zejdziemy - powiedział wicepremier Jacek Sasin w Interii.pl.

EKG 2022. Polska 2050 Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?

Wynagrodzenie jak w Niemczech

Jak przyznał Jacek Sasin we wtorek w rozmowie z portalem Interia.pl, tańsze paliwo niż Polska mają m.in. Węgry, co zdaniem wicepremiera wynika z tego, że Viktor Orban zastosował zupełnie nadzwyczajne środki, czyli zaczął regulować ceny paliw ustawowo. Taniej tankuje się również w Turcji.

Pytany, ile wynosi średnie wynagrodzenie w Niemczech i ile litrów paliwa można za to kupić, minister zaznaczył, że niestety nie zarabiamy jeszcze tyle co Niemcy. "Proszę jednak dać nam trochę czasu, a i do tego doprowadzimy" - powiedział w rozmowie z portalem.

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze