Węgiel

i

Autor: pixabay.com Węgiel

Polacy o dodatku węglowym

Polacy podzieleni w sprawie dodatku węglowego! Nie wszyscy uważają to za dobry pomysł

2022-08-05 8:16

Dodatek węglowy w założeniu miał wynosić 3000 zł i zostać przeznaczony dla gospodarstw domowych, które są ogrzewane węglem. Jak wynika z sondażu opublikowanego w piątek w "Rzeczpospolitej" niecała połowa Polaków popiera pomysł, a podobny odsetek jest przeciwko.

Polacy podzieleni w sprawie dodatku węglowego. Niemal połowa popiera i niemal połowa ocenia go negatywnie

Pomysł PiS na dodatek węglowy w pierwotnej wersji, czyli tylko dla gospodarstw domowych, w których źródłem ogrzewania jest węgiel, dobrze ocenia łącznie 48,3 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest 46 proc. - wynika z sondażu opublikowanego w piątkowej "Rzeczpospolitej".

Senat zgłosił w czwartek poprawki do ustawy o dodatku węglowym, rozszerzając zakres gospodarstw domowych uprawnionych do otrzymania dodatku w wysokości 3 tys. zł. Prawdopodobnie w piątek Sejm będzie nad nimi głosować.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Dodatek węglowy, a zdanie Polaków. Szczegółowe dane

Tymczasem piątkowa "Rz" opublikowała sondaż, w którym zapytała respondentów o to, jak ocenią dodatek węglowy w pierwotnej wersji, czyli tylko dla gospodarstw domowych, w których źródłem ogrzewania jest węgiel.

Zdecydowanie dobrze ten pomysł oceniło 21,5 proc. pytanych, 26,8 proc. - raczej dobrze. Zdecydowanie źle o takim rozwiązaniu opowiedziało się 29,5 proc. osób, a 16,5 proc. - raczej źle. Niezdecydowanych było 5,7 proc.

Sondaż dla "Rz" wykonał IBRIS 29-30 lipca na próbie 1 100 respondentów.

Najnowsze