Polacy wciąż unikają zakupów w galeriach handlowych

2020-05-29 11:12 oprac. AG
Tak teraz wyglądają galerie handlowe. Nowe zasady, nowa rzeczywistość [ZDJĘCIA, FILM]
Autor: KCZ Tak teraz wyglądają galerie handlowe. Nowe zasady, nowa rzeczywistość [ZDJĘCIA, FILM]

Epidemia koronawirusa trwa i pomimo odmrożenia handlu, Polacy wciąż unikają zakupów w galeriach handlowych. Tak zwana odwiedzalność tych miejsc jest o połowę mniejsza niż zwykle. I trend ten się utrzymuje niemal przez cały maj.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług wziął pod lupę sytuację w galeriach handlowych po odmrożeniu tego sektora gospodarki. Wnioski nie są optymistyczne. Widać ogromne spadki zarówno w liczbie odwiedzin w sklepach, jak i zawieranych transakcji. Pod uwagę wzięto w analizie trzy okresy handlowe w maju 2020 oraz 2019 roku.

Polecane: Koronawirus w Polsce - nowe zasady w sklepach

Najgorzej było w pierwszym tygodniu po odmrożeniu. W tym czasie  w porównaniu do zbliżonegoo okresu z zeszłego roku spadki sięgnęły 70 proc. W kolejnych tygodniach sytuacja nieco się poprawia, ale wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Z danych wynika, że pierwszych dniach maja w przykładowym dniu w Warszawie odwiedzalność była o niemal 70 proc. niższa, podczas gdy w kraju było to 65 proc., w połowie miesiąca było to około 50 proc., a po 18 maja notowano już odwiedzalność o 36 proc. mniejszą.

Zatem na powrót do sytuacji sprzed epidemii jeszcze długo przyjdzie nam czekać. Przypominamy, że od 30 maja zniesione są kolejne obostrzenia w handlu. Znika obowiązek limitów w sklepach. Za to wciąż na zakupy idziemy w maseczkach, rękawiczkach i odkażamy ręce.

Polecane: Dzień Dziecka 2020 - fenomenalna promocja w Biedronce

Polska z epidemią koronawirusa mierzy się od marca. Właśnie wprowadzany jest czwarty etap odmrażania gospodarki. Jednak wszystko wskazuje na to, że długo jeszcze będziemy walczyć z kryzysem gospodarczym, jakim skutkuje epidemia.

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze