Policja i KAS rozbili gang nielegalnie handlujący paliwem [ZDJĘCIA]

2018-04-19 13:54

Kolejna akcja policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej wymierzona przeciwko oszustom paliwowym. Ponad 300 policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą, która od dwóch lat zajmowania się nielegalnym procederem. Zatrzymano nie tylko 20 osób, ale też zlikwidowano odbarwialnię olejów i zabezpieczono 200 tysięcy litrów paliwa, wartego około 880 tys. zł.

Zarząd w Bydgoszczy CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Włocławku prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która działała w okresie od listopada 2016 r. do kwietnia 2018 r. na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Według ustaleń policjantów CBŚP członkowie grupy zajmowali się przekształcaniem parametrów oleju smarowego i opałowego oraz wprowadzanie go do obrotu jako pełnowartościowego oleju napędowego, bez uiszczania obowiązującego opodatkowania - czytamy na stronie Ministerstwa Finansów.

Zobacz też: Brutalna prawda o zarobkach policjantów. Ile zarabia przeciętny funkcjonariusz

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej weszli jednocześnie do 80 miejsc na terenie całego kraju. W akcji wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy, którzy przeszukali domy, pomieszczenia gospodarcze, a nawet stacje paliw, zatrzymali 20 osób oraz zabezpieczyli nielegalne paliwo i dokumentację.

W trakcie działań ujawniono na terenie województwa śląskiego, miejsce nielegalnej produkcji paliwa, gdzie odbywał się proceder odbarwiania oleju opałowego. Tam też zabezpieczono około 3 tysięcy litrów paliwa, mobilny zestaw do odbarwiania oleju, pompy i inne profesjonalne urządzenia oraz przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw akcyzowych na ogromną skalę.

Sprawdź koniecznie: Wyciekły kolejne dokumenty z policji. „Żadnych pouczeń, tylko mandaty i wnioski do sądu"

W toku prowadzonego śledztwa 22 osobom przestawiono zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz z kodeksu karno-skarbowego czyli niewłaściwego użycia wyrobu akcyzowego. Łącznie zabezpieczono ponad 200 tysięcy litrów nielegalnego paliwa o wartości około 880 tysięcy złotych. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy mogli wprowadzić na rynek ponad 1,5 mln litrów oleju, wartego nie mniej niż 7 mln zł.

 

Źródło: mf.gov.pl

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze