Plac Czerwony/Moskwa/Kreml/Rosja

i

Autor: SHUTTERSTOCK Hortex opuszcza Rosję

Hortex opuszcza Rosję

Polski Hortex opuszcza rosyjski rynek. firma sprzedała swój oddział

2022-07-15 15:41

Polski producent mrożonek Hortex pozbył się 100 proc. udziałów swojej spółki operacyjnej w Rosji Ortika Frozen Foods, dostawcy ryb Agama Group. Nowy właściciel firmy będzie mógł produkować produkty pod znaną marką do końca roku - donosi Kommersant. Firma działała tam za pośrednictwem spółki operacyjnej Ortika Frozen Foods. W Rosji posiada trzy zakłady – dwa zlokalizowane w rejonie Moskwy i trzeci w Karelii.

Hortex poza Rosją

Polska firma sprzedała 100 proc. udziałów tej spółki dostawcy ryb Agama Group. Jak wyjaśnia Kommersant, Agama, prowadzona jest przez Jurija Alashejewa i Igora Łysenkowa i zajmuje się produkcją ryby i owoców morza pod markami Agama oraz Bay of Plenty.

Według dziennika nowy właściciel firmy będzie mógł sprzedawać produkty pod znaną marką jeszcze do końca roku. Później będzie musiał użyć własnej marki lub rozwinąć i wypromować nową.

Pieniądze to nie wszystko. Gertruda Uścińska

Ponad tysiąc firm opuściło Rosję

Produkty Hortexu można było kupić w prawie każdym sklepie spożywczym w Rosji. Polska firma miała dwa zakłady w rejonie moskiewskim i jeden w Republice Karelii. Na razie nie podano na jakich warunkach finansowych została przeprowadzona transakcja i czy rosyjska firma będzie mogła wykorzystywać polski znak towarowy.

Portal „Meduza” przypomniał, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, z Rosji wycofało się ponad 1000 zachodnich firm. Dziennikarze portalu zwrócili uwagę, że wszystkie przedsiębiorstwa opuszczające rosyjski rynek zaprosił do uruchomienia działalności prezydent Kazachstanu Kasym Żomart Tokajew.

Sonda
Czy Ukraina wygra wojnę z Rosją?
Najnowsze