Sławomir Broniarz

i

Autor: PAP / Piotr Nowak flickr.com Sławomir Broniarz

Polski Ład. Nauczyciele się wściekli! Znów dostali niższe pensje, nie mają wyrównania

2022-02-02 15:57

Polski Ład nieźle namieszał w pensjach nauczycieli. To oni jako pierwsi zorientowali się, że wraz z rozpoczęciem roku mają niższe wynagrodzenia. I natychmiast zaalarmowali związki zawodowe. Po interwencji belfrów rząd miał zmienić przepisy tak, by nie było obniżania pensji, a ta pula, która nie została wypłacona w styczniu, jak najszybciej wróciła na konta pedagogów. Tymczasem, jak mówi Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, nauczyciele wciąż nie otrzymali wyrównania.

Polski Ład. Nauczyciele znów dostali niższe pensje

Polski Ład a pensje nauczycieli - sprawa wciąż gorąca. W styczniu nauczyciele jako jedna z pierwszych grup zawodowych dostali niższe pensje. Wszystko przez Polski Ład. Choć rządzący zapowiadali, że pensje będą wyrównane i większość na rewolucji podatkowej nie straci, to już okazuje się, że tak kolorowo nie jest. - Sprawa wynagrodzeń nauczycieli nie została załatwiona. Pensja za luty też jest niższa - mówił w rozmowie z TOK FM szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Szef nauczycielskich związków zawodowych dodał: - Wczorajsze informacje, e-maile, skargi, i telefony pokazują wyraźnie, że deklaracje rządu, że więcej ta sytuacja się nie powtórzy, były nieprawdą. Po prostu nowy Polski Ład spowodował radykalne zmniejszenie uposażeń każdego pracownika, nie tylko nauczycieli. Nie było wyrównania. Nauczyciele nie dostali tych pieniędzy. Mamy informacje, że takie wypłaty na konta nauczycieli nie wpłynęły.

Broniarz stwierdził również, iż pracownicy oświaty dostali mniej za godziny ponadwymiarowe. Dostali także mniej z pensją od 1 lutego, a więc nic z tych deklaracji dotyczących wyrównania, tej swoistej rekompensaty, nic z tego nie zostało - zdaniem przedstawiciela nauczycieli - zrealizowane.

Tańczące z promocjami 24.01.2022r.
Sonda
Czy nauczyciele powinni więcej zarabiać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze