Sklepy otwarte w Boże Ciało. Gdzie 16 czerwca zrobisz zakupy w Białymstoku? Żabka, Arhelan, Carrefour Express

i

Autor: jch Wyniki finansowe grupy Żabka

Ponad 12 mld zł przychodu ze sprzedaży osiągnęła w ub. roku Grupa Żabka

2022-06-29 16:53

Blisko 12,4 mld zł przychodu ze sprzedaży, 281 mln zł zapłaconych podatków, składek i opłat – to wyniki Grupy Żabka za 2021 r. Łączny wpływ działalności Grupy i współpracujących z tą siecią franczyzobiorców na polską gospodarkę wyniósł w ub. roku 5,3 mld zł wartości dodanej. Kwota ta pozwoliłaby na sfinansowanie budowy niemal 6 tys. km asfaltowych dróg gminnych. To także nieznacznie więcej niż całkowite planowane przez Miasto Poznań na ten rok wydatki ogółem.

Żabka - wpływ na polską gospodarkę

Dane znaleźć można w Raporcie Odpowiedzialności Grupy, opublikowanym już po raz czwarty. W publikacji, sporządzonej według międzynarodowych standardów raportowania pozafinansowego Global Reporting Initiative (GRI) oraz Sustainability Accounting Standards Board (SASB), Grupa Żabka po raz pierwszy przedstawiła wpływ swojej działalności na polską gospodarkę.

W 2021 roku podmioty działające w ramach Grupy Żabka odprowadziły ponad 281 mln zł podatków, opłat i składek – 20% tej kwoty zasiliło budżety gmin, powiatów i województw, a pozostała część została odprowadzona do budżetu centralnego. To wzrost o 59% rok do roku (ponad 177 mln zł w 2020 r.).

Kongres 590 - Paweł Majewski, prezes ENEA | Pieniądze To Nie Wszystko Extra

Żabka - tysiące miejsc pracy

Łączny wpływ działalności Grupy Żabka i franczyzobiorców na zatrudnienie to ponad 45,4 tys. miejsc pracy w ub. roku. Utrzymane zatrudnienie wzrosło o 24% w porównaniu do 2020 roku (36,5 tys. miejsc pracy). To około 5 razy więcej niż liczba mieszkańców Sierakowa (woj. Wielkopolskie), w którym Żabka otworzyła 8000. sklep.

Gałęzie gospodarki, w których utrzymywane jest zatrudnienie to m.in. transport i logistyka, usługi administrowania i działalność wspierająca, przetwórstwo przemysłowe, handel hurtowy i detaliczny czy wytwarzanie i zaopatrzenie w energię. Grupa Żabka działa w modelu opartym na trzech elementach: transformacji formatu modern convenience, rozwoju technologicznym oraz integracji odpowiedzialności.

– W realizację naszej strategii ESG zaangażowani są wszyscy pracownicy, współpracownicy, franczyzobiorcy, klienci oraz partnerzy handlowi. Dzięki temu w 2021 roku mogliśmy podjąć  wiele istotnych działań, które m.in. ograniczyły nasz ślad węglowy, umożliwiły klientom dostęp do produktów ułatwiających zrównoważony tryb życia, a naszym franczyzobiorcom zapewniły jeszcze większe bezpieczeństwo finansowe oraz nowoczesne rozwiązania do zarządzania biznesem  – mówi Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich Grupy Żabka.

Sieć Żabka - tysiące franczyzobiorców

Sieć Żabka to ponad 8400 sklepów stacjonarnych, prowadzonych przez ponad 7100 franczyzobiorców. Placówki sieci zlokalizowane są na terenie całego kraju, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i małych miejscowościach.

Aktualnie Żabka to także największa sieć sklepów autonomicznych w Europie obecnie działa ponad 40 Żabek Nano.

Sonda
Robisz zakupy w soboty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze