Ponad 17 mln zł na pomoc w czasie pandemii. Sprawdź dla kogo?

2020-12-02 11:06 MB
Marlena Maląg
Autor: EAST NEWS Marlena Maląg

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało o dodatkowych ponad 17 mln. zł na wsparcie w czasie pandemii koronawirusa. Wiemy do kogo skierowana jest pomoc i na jakie cele może być przeznaczone dodatkowych 17 mln. zł.

Wszyscy odczuwamy konsekwencję szalejącej pandemii koronawirusa. Obostrzenia dają się we znaki nie tylko osobom prywatnym, ale i przedsiębiorcom a szerzej gospodarce. Są jednak takie grupy, które dotkliwiej od innych odczuwają skutki pandemii. Należą do nich bezdomni. – W tym roku na wsparcie osób bezdomnych przeznaczyliśmy łącznie ponad 17 mln zł. – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To ogromna różnica w stosunku do ubiegłego roku. W 2020 r. na realizację programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” przeznaczono 7 mln zł. – 5,5 mln zł dla 35 podmiotów w pierwszym konkursie i 1,5 mln zł dla 12 podmiotów w drugim – dodatkowym – konkursie, ogłoszonych w czerwcu 2020 roku. MRiPS chcąc pomóc bezdomnym w dobie pandemii ogłosiło (pod koniec września) dodatkowy konkurs w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Do wzięcia w nim było kolejnych 5 mln zł. Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny poinformowała, że dofinansowanie otrzymają kolejne 32 podmioty na kwotę przeszło 3 mln zł (dokładnie 3 065 678,59 zł.).

Sedno Sprawy - Jarosław Gowin

Do kogo dokładnie i w jakiej wysokości pójdą środki z konkursowej puli? Pieniądzę trafią zarówno do osób już bezdomnych, jak i dla tych, którym bezdomność zagraża. Na zapobieganie bezdomności przez prowadzenie działań profilaktycznych skierowanych zostanie 379 006 zł, a na prowadzenie działań aktywizujących wśród osób bezdomnych – 2 686 672,59 zł.

Najnowsze