Lidl

i

Autor: SHUTTERSTOCK Lidl

Porównaliśmy ceny Lidla w Polsce i Niemczech. Lody na patyku w Niemczech są tańsze

Wciąż słyszymy, że gdzieś jest taniej niż w Polsce. O tym czy jest tanio, decyduje przede wszystkim ilość posiadanych środków pieniężnych oraz siła nabywcza pieniądza. Porównaliśmy ofertę Lidla w Polsce i Niemczech. Zaskoczyła nas cena lodów na patyku. W Niemczech są tańsze, a za szynkę zapłacimy, jak za złoto. Policzyliśmy.

Tańczące z Promocjami 30.06.22

Dostępna w internecie promocyjna oferta Lidla w Polsce i w Niemczech na koniec czerwca i pierwszy weekend lipca 2022 bardzo się różni. Nic dziwnego, bo mamy różne preferencje kulinarne. Choć i Polacy, i Niemcy, lubią dobrze zjeść, to jednak różnimy się kuchnią i ulubionymi produktami lokalnymi. A trzeba zwrócić uwagę, że sieć sklepów dyskontowych Lidl Polska w ofercie ma wiele polskich produktów o lokalnych dostawców. Tak jest również w 30 innych krajach, gdzie obecny jest Lidl. 

Jednak pod adresami www.lidl.pl oraz www.lidl.de udało nam się znaleźć kilka produktów, których ceny mogliśmy porównać. Ostatecznie każdy lubi szynkę, kiełbaski wieprzowe, lody na patyku, czy kieliszek mocniejszego alkoholu. Zobacz, co ustaliliśmy.

Ceny w polskim Lidlu i niemieckim Lidlu. Gdzie taniej a gdzie drożej?

W ofercie tygodnia 27.06-3.07. br. zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, trwa akcja XXL. Sklep proponuje większe opakowania popularnych produktów w niższej cenie. W ofercie w obu krajach znalazła się szynka wieprzowa marki Dulano. W Polsce cena 1 kg tej szynki to 36 zł. Natomiast w Niemczech ta sama szynka kosztuje w przeliczeniu 52,86 zł za 1 kg. Różnica w cenie jest całkiem spora. W Niemczech szynka jest droższa o prawie 17 zł. 

Wśród licznych atrakcji w obu ofertach krajowych znalazły się także kiełbaski wiedeńskie w podwójnym opakowaniu po 500 g. Tu różnica w cenie nie jest tak rażąca i wynosi tylko 2,99 zł na 1 kg. W Polsce kiełbaski kosztują 27,98 zł za 1 kg, natomiast w Niemczech 30,97 zł.

Lidl Polska - tańsza wódka i rybka

Spośród luksusowych produktów spożywczych o porównywalnych cechach wyszperaliśmy doradę królewską. Tę rybę można nie tylko smażyć i piec, ale z powodzeniem grillować, jest więc idealna na nadchodzący weekend. I tu taka ciekawostka. W Polsce 1 kg świeżej dorady, uważanej za drogą i raczej niedostępną powszechnie rybę, zapłacimy 39,90 zł. Natomiast w Niemczech za tę samą ilość przyjdzie nam zapłacić 70,56 zł. To aż 30,66 zł różnicy. Nawet gdybyśmy mieszkali w przygranicznym Szczecinie, nie wybralibyśmy się na zakupy po tę rybę.

Oferta Lidla w Niemczech od czwartku 30.06. kusi polską wódką smakową. Popularną markę wódki można kupić w promocyjnej cenie o 2 euro mniej, niż zazwyczaj. Butelka o pojemności 500 ml wódki smakowej o zawartości 30 proc. alkoholu kosztuje w Niemczech 28,20 zł. Podczas, gdy w Polsce 25,99 zł. 

Lody w Niemczech tańsze niż w Polsce

Jest jednak jedno zaskoczenie. Opakowanie 8 sztuk lodów na patyku w polewie czekoladowej z migdałami w Polsce można kupić w promocyjnej cenie 13,99 zł. W Niemczech te same lody podczas takiej samej akcji promocyjnej kosztują 10,78 zł. Po lody warto się wybrać. I tylko tego zazdrościmy Niemcom. Przynajmniej w naszej redakcji zdominowanej przez wielbicieli lodów.

Ile lodów kupi Polak, a ile Niemiec?

Porównywanie cen między krajami ma sens jedynie, gdy porównamy płace. Najniższe wynagrodzenie netto w Polsce wynosi 2 tys. 363 zł, co po przeliczeniu dewizowym wynosi 505 euro. Podczas gdy najniższe wynagrodzenie netto w Niemczech to 1 tys. 220 euro. Najniższa polska pensja to zaledwie 40% wynagrodzenia w Niemczech. 

Średnie wynagrodzenie netto w Polsce wynosi 4 tys. 230 zł, a w Niemczech jest 3-krotnie wyższe i wynosi 2 tys. 665 euro, czyli 12 tys. 544,56 zł. 

Ile za to można kupić lodów? Policzyliśmy. Za średnią pensję Polak może kupić 302 opakowania lodów na patyku, a Niemiec 1163 paczki! I ta informacja ostatecznie nas zmroziła. 

Listen to "6 porad jak nie marnować jedzenia i przy okazji oszczędzać" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze