Współczesne Wojsko Polskie

i

Autor: materiały prasowe

Powołanie do wojska. Szef MON mówi o tysiącach wniosków

2020-10-02 16:23

Od miesiąca funkcjonuje specjalny portal służący rekrutacji do Wojska Polskiego. Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, właśnie pochwalił się pierwszymi wynikami. O powołanie do wojska zawnioskowało już tysiące Polaków.

Powołanie do Wojska Polskiego ma być jeszcze łatwiejsze i krótsze. Tak na początku września mówił szef MON Mariusz Błaszczak. Wraz z tą zapowiedzią poinformował, że właśnie ruszył nowy, rządowy portal, dzięki któremu chętni, by zostać żołnierzem, nie będą musieli ruszać się z domu, a procedura będzie uproszczona. Właśnie wtedy wystartował portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Emerytury stażowe i czternastki zagrożone. Co innego dla emerytów? Nowe emerytury 2021

- Reforma systemu rekrutacji do wojska przynosi efekty. Po miesiącu funkcjonowania portalu zostanzołnierzem.pl mamy ponad 11,5 tys. zarejestrowanych użytkowników, z których ponad 7,6 tys. złożyło wnioski o powołanie do służby - ocenił, na swoim Twitterze, minister obrony narodowej.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy piją coraz więcej. Blisko 10 litrów czystego alkoholu na głowę

Wszystko odbywa się online. Kandydaci mogą składać wnioski w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl. To tam rejestrują się chętni, by zostać żołnierzami Wojska Polskiego. Maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia wniosku kandydat ma otrzymać informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić. Tam dopełni już formalności, przejdzie badania i, być może, w przyszłości zostanie żołnierzem.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus, w związku z deficytem budżetu państwa przewidzianym na 2021 rok, powinno zostać wstrzymane?
Tańczące z promocjami 1 X
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze