Global Relief

i

Autor: Materiały prasowe

Powstało największe centrum pomocy dla Ukrainy

2022-04-19 12:21

Global Relief Network stworzona przez Global Empowerment Mission, otwiera w Polsce największe centrum pomocy dla Ukrainy. Z 65 ciężarówkami pomocy już dostarczonymi na terytorium Ukrainy i 105 000 000 USD zadeklarowanej pomocy GEM BStrong zwiększają wysiłki na rzecz pomocy uchodźcom.

Będąc świadkiem ogromnej skali kryzysu humanitarnego po inwazji Rosji na Ukrainę, prezes GEM Michael Capponi wezwał w marcu do utworzenia Global Relief Network, aby koordynować ogromną ilość potrzebnej pomocy. Nizami Ganjavi International Centre i Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” odpowiedziały na apel, zapraszając międzynarodową delegację wysokiego szczebla do oceny potrzeb humanitarnych. Goście, w tym byli prezydenci i premierzy, przybyli w czwartek 14 kwietnia 2022 roku do największego magazynu utworzonego przez Global Empowerment Mission pod Warszawą w celu wspierania pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

CZYTAJ TEŻ: Zyskasz nawet 180 zł do pensji. Wystarczy zrobić jedną rzecz!

To największy kryzys humanitarny w Europie od II wojny światowej. 20-letnie doświadczenie GEM w misjach humanitarnych wspieranych przez możliwości logistyczne Fulfillment Hub USA stwarzają możliwość dostarczania ton towarów każdego dnia do miejsc wskazanych przez lokalne i centralne władze Ukrainy. Aby jednak zapewnić stały przepływ towarów, potrzebujemy dużo więcej zaufanych partnerów, którzy chcą zaangażować się na dłuższą metę – mówi Prezes i Założyciel GEM Michael Capponi.

WAŻNE! 100 ton pomocy dla Ukrainy

Poprzez swoją sieć darczyńców GEM współpracując z Bethenny Frankel's Bstrong, stworzył  łańcuch dostaw łączący różne środowiska – w tym organzacje pozarządowe, firmy i wpływowe osoby, aby zapewnić wsparcie dostarczają pomoc natychmiast i dokładnie do obszarów, które potrzebują pomocy.

Program relokacji

We współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” GEM wspiera również ogromny program relokacji co najmniej 100 000 uchodźców. Prawie 13.000 z nich zostało już przeniesionych z miejscy tymczasowego pobytu i liczba ta z dnia na dzień bardzo szybko rośnie.

Czy warto pomagać? (Ukraina)

Do tej pory GEM BStrong i jego partnerzy dostarczyli 65 ciężarówek z zaopatrzeniem na teren Ukrainy i obsłużyli łącznie 46 miast, pomagając uchodźcom tam i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ale możliwości są znacznie większe. GEM i Fulfillment Hub USA są w stanie co tydzień wysyłać ponad 200 ciężarówek ze wszystkich swoich lokalizacji. Obecna pojemność magazynowa w Polsce, na Węgrzech i na Ukrainie wynosi ponad 8 tys. metrów kwadratowych z ponad sześcioma tysiącami miejsc paletowych.

WAŻNE! 300+ dla uchodźców. Jak dostać pieniądze!

Magazyny znajdują się w Warszawie i Rzeszowie, Tatabanyi na Węgrzech oraz Równem i Lwowem na Ukrainie.

Wielkie podziękowania

To, co tu widzimy, to ogromny wysiłek. Widziałam, jaka ilość pomocy trafia na Ukrainę. Do tej pory zadeklarowano już pomoc o wartości 105 mln USD, z kosztami ogólnymi znacznie mniejszymi niż 5%. A takiej właśnie pomocy potrzebujemy: wydajnej, skutecznej i trafiającej bezpośrednio do odbiorców końcowych, którzy najbardziej jej potrzebują. Wzywam wszystkich na całym świecie, aby wspierali takie działania. – powiedziała była Pierwsza Dama Ukrainy Kateryna Juszczenko podczas spotkania z mediami po wizycie międzynarodowej delegacji w magazynie.

Chciałbym podziękować Michaelowi i wszystkim w GEM – tak niezwykłej organizacji – za pracę łączącą wolontariuszy, rządy i korporacje w celu stworzenia sieci, która dostarcza pomoc potrzebującym – powiedział Kerry Kennedy w imieniu Robert F. Kennedy Human Rights.  Jej organizacja również dostarczyła do magazynu w Warszawie jedną  ciężarówkę z pomocą dla Ukrainy. W swoim krótkim wystąpieniu poruszyła również sytuację uchodźców.Uchodźcy chcą po prostu wracać do domu. Od nas wszystkich zależy, czy pomożemy Ukrainie wygrać tę wojnę oraz wspierać demokrację i wolność.

Można pomóc na wiele sposobów

To jest Global Relief Network. Nasze połączone wysiłki robią różnicę. Jako właściciel biznesu, zwykły obywatel, czy influencer możesz pomóc na wiele sposobów: finansowo, wysyłając towary do naszych magazynów lub łącząc nas z partnerami, którzy mogą zaspokoić codziennie aktualizowane potrzeby. My zajmiemy się całą resztą. Co godzinę otrzymujemy wiele zapytań z Ukrainy. Jesteśmy w stanie wysłać żywność, lekarstwa, a nawet karetki pogotowia i sprzęt przeciwpożarowy. Praktycznie wszystko, czego nasi ukraińscy partnerzy potrzebują w danej chwili – mówi Michael Capponi.

Sonda
Czy inne państwa powinny wysłać wojska na pomoc Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze