Mateusz Morawiecki

i

Autor: Mateusz Morawiecki / Facebook

Nowy resort?

Premier zapowiedział powstanie nowego ministerstwa! Zajmie się transformacją energetyczną Polski

2023-09-03 13:08

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeżeli rząd PiS zostanie wybrany na kolejną kadencję, ma być rozważone powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną, zarówno polskiej energetyki, jak i przemysłu wydobywczego. Szef rządu zapowiedział, że będzie to odpowiedź na współczesne wyzwania.

Transformacja energetyczna 

W niedzielę szef polskiego rządu bierze udział w obchodach 43. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz 35. rocznicy górniczych strajków w 1988 r., które utorowały drogę do przemian ustrojowych w Polsce. Obchody odbywają się w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie obchodów omówił również kwestie transformacji energetycznej.

Premier poinformował, że "aby znaleźć najbardziej właściwą odpowiedź na wyzwania dnia jutrzejszego - kolejnych lat i dekad, rozważymy - jeśli wyborcy pozwolą i będziemy mogli dalej pełnić swoją misję - powołanie specjalnego resortu, który zajmie się transformacją energetyczną całego wielskiego przemysłu wydobywczego, ale także całej polskiej energetyki, która jest krwiobiegiem polskiej gospodarki.

Wyjaśnił, że "te zmiany organizacyjne będą służyły temu, aby lepiej zarządzać dialogiem, który został zawarty w umowie społecznej". "Chcę podkreślić, że umowa społeczna z przedstawicielami przemysłu wydobywczego jest dla nas obowiązująca, ważna" – podkreślił.

Pieniądze to nie wszystko - Alicja Defratyka

QUIZ PRL: Alkohol i kultura picia w PRL-u. Co z tego pamiętasz?

Pytanie 1 z 9
Podziemna ulotka rozpowszechniana w stanie wojennym głosiła:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze