Daniel Obajtek dla Super BIz

i

Autor: PAWEŁ SUPERNAK / PAP Daniel Obajtek : Musimy tą cenę ponieść

Prezes Orlenu: Promocja na paliwa na stacjach od 24 czerwca. Obajtek zapowiada niższe ceny!

2022-06-20 15:32

- Orlen przedstawi pomysł obniżki cen na swych stacjach. Przez okres wakacyjny postaramy się ulżyć w niewielkim stopniu: kilka groszy na paliwie - ujawnił Daniel Obajtek prezes PKN Orlen podczas specjalnej konferencji prasowej. Prezes spółki wyjaśniał dlaczego ceny benzyny wciąż rosną, i kiedy powinny przestać rosnąć. Promocja na paliwa na stacjach Orlen zacznie obowiązywać od 24 czerwca 2022.

Prezes PKN Orlen: Wysokie ceny paliw to wina wojny. Musimy zapłacić tą cenę

Jak stwierdzil  Obajtek, kupujemy ropę również dla państw bałtyckich, Węgier, Litwy i Niemiec. Przez co, w sumie zużywamy 900 tys. baryłek ropy dziennie. Koszt jednej baryłki na światowych giełdach to ok. 120 dolarów. Ten rok (2022) zaczynaliśmy kursem dolara 3,75, dzisiaj to jest 4,40 zł. to łatwo policzyć ile nas kosztuje -argumentował szef Orlenu. Jak dodał koszty frachtu i logistyczne wzrosły o 110 proc. - tłumaczył Obajtek.

Jak dodał , pomimo, że trwa wojna w Ukrainie, udaje nam się utrzymywać stosunkowo niskie ceny paliw. Do tego należy również dodać wzmożony popyt na surowce po pandemii i brak ropy oraz pół produktów  z innych kierunków niż Rosja.

Daniel Obajtek: Udaje nam się utrzymywać stosunkowo niskie ceny paliw

-Wysokie ceny paliw to wina wojny. Musimy zapłacić tą cenę i nie ma zgody na zakup rosyjskiej ropy. Cała unijna logistyka musi zostać przeformatowana.   Został zakłócony łańcuch dostaw nie tylko ropy, na którą to sytuację byliśmy przygotowani, ale także pół produktów.   – tłumaczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.  Myślimy o tym, jak reagować w tym zakresie. Przez okres wakacyjny postaramy się ulżyć w niewielkim stopniu: kilka groszy na litrze paliwa. Poinformujemy o tym za tydzień – zapowiedział prezes Obajtek.

Karpacz 2021: Daniel Obajtek

Promocja na paliwa na stacjach wejdzie od 24 czerwca

Sądzę, że promocja na paliwa na stacjach wejdzie od 24 czerwca - powiedział w poniedziałek w Polsat News prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zastrzegł, że nie będą one znaczące. Mają być realizowane m.in. poprzez programy lojalnościowe. "Nie będzie to duża promocja" - zastrzegł Obajtek. Na pytanie o wielkość obniżki, Obajtek wskazał, że "ogłoszone to będzie za jakiś czas".

Ceny paliwa: prognoza. Kiedy spadną

Nie ma dobrego biznesu bez bezpieczeństwa. Musimy mieć odwagę to wszystko powiedzieć. Działania realizowane wspólnie z rządem zmierzają do tego, by w Polsce były jedne z najtańszych paliw i to się udaje - podsumował prezes Orlenu.

Sonda
Czy przerażają Cię obecne ceny paliw?
Najnowsze