Szczepionka na COVID-19 - przeciwwskazania. Kto nie może się zaszczepić na koronawirusa?

i

Autor: Getty Images

SKANDAL! Prezydent broni Jandy i chce ministrów szczepić bez kolejki

2021-01-05 10:48

"Mógłbym rozszerzyć mój wpis o tych, którzy na co dzień piastują ważne funkcje - ministrów, wojewodów, szefów np. spółek wodociągowych" - powiedział w wywiadzie dla Interii Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania odniósł się do opublikowanego na swoim Facebooku wpisu dotyczącego szczepień poza kolejnością.

"Zasłużeni ludzie powinni być traktowani inaczej" - ocenił w rozmowie z Interią Jacek Jaśkowiak. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zaszczepiona została też grupa kilkunastu znanych osób. Pierwszą dawkę szczepionki otrzymali m.in. były premier, europoseł SLD Leszek Miller oraz aktorzy Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski.

- Tacy ludzie jak Krystyna Janda, Wiktor Zborowski czy Andrzej Seweryn, przez znakomite kreacje w wielu filmach w okresie słusznie minionym, mieli bardzo duży wpływ na odzyskanie naszej wolności i demokracji. Są to też osoby w wieku senioralnym. Podobnie zresztą jak Leszek Miller, który wprowadzał nas do Unii Europejskiej. Dziś jest europarlamentarzystą i pomimo wieku musi latać regularnie do Strasburga -uzasadnił.

Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.

Jaśkowiak uznał, że poza ustaloną kolejnością zaszczepić się powinni również ministrowie. Sam zapewnił natomiast, że odmówiłby szczepienia poza kolejnością.

"Jestem zdrowy jak koń. Mam wprawdzie 56 lat, ale morsuję, dużo ćwiczę, uprawiam sport, a wyniki badań mam rewelacyjne. Nie boję się wirusa, nie boję się śmierci, nie mam chorób współistniejących, nie jestem osobą w grupie ryzyka, więc nie zamierzam się wciskać. Nie oburza mnie natomiast, że ktoś inny z takiej propozycji skorzystał" - mówił Interii prezydent Poznania.

CZYTAJ TAKŻE: Szok! Prezes ZUS ujawnia. Emerytura dopiero po 50 latach pracy!

WUM oświadczył, że osoby ze świata kultury miały promować szczepienia przeciwko COVID i że zostały zaszczepione z dodatkowej puli dawek przekazanych przez Agencję Rezerw Materiałowych. Wersji tej nie potwierdziła ARM. "Informacja o partii szczepionek rzekomo przekazanej w celach promocyjnych, a podawana przez WUM, jest nieprawdziwa" - poinformowała agencja podkreślając, że "nie były to szczepionki przeznaczone dla specjalnej grupy". Premier Mateusz Morawiecki zlecił kontrolę na WUM i w związanych z nim jednostkach.

Sonda
Co myślisz o wprowadzeniu podatku cukrowego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze