Krzysztof Krawczyk

i

Autor: WBF Krzysztof Krawczyk

Promujesz twórczość Krzysztofa Krawczyka? Ministerstwo da ci pieniądze

2021-04-06 11:14

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Powodem śmierci była jedna z chorób towarzyszących, z którą osłabiony organizm piosenkarza nie był w stanie poradzić sobie po przejściu koronawirusa COVID-19. Polska pogrążyła się w żałobie. Teraz wiceminister kultury, Jarosław Sellin postanowił oświadczyć, że każda instytucja, która będzie chciała upowszechniać twórczość zmarłego artysty będzie mogła liczyć na wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek, w szpitalu, do którego trafił po zasłabnięciu. Wcześniej leczył się na Covid-19 i w sobotę przed Wielkanocą, został zwolniony do domu. Miał 74 lata. O artyście mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Czytaj też: Żona ratowała Krzysztofa Krawczyka. Znamy przyczynę śmierci. Wstrząsające szczegóły

- (Krzysztof Krawczyk) odszedł od nas, ale jego piosenki pozostają. Z jego nazwiskiem wiąże się początek polskiego big beatu, można powiedzieć też rocka, potem takiej zwykłej popowej piosenki, ale niezwykle przebojowej, nuconej przez miliony Polaków - zauważył Sellin.

Jarosław Sellin zaznaczył, że Krzysztof Krawczyk (zmarł po przejściu COVID-19) i jego twórczość powinny być rozpowszechniane

-Myślę, że tu jakakolwiek instytucja, czy radiowa, czy komercyjna, które zechce jego dorobek jeszcze bardziej upowszechnić, może liczyć na wsparcie Ministerstwa w ramach grantów, którymi dysponujemy - podkreślił.

Jak mówił, twórczość Krawczyka, "to jest kawał polskiej kultury, takiej popularnej kultury, takiej łączącej wspólnotę kultury".

Sedno Sprawy - Wojciech Andrusiewicz

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze