Autostrada A2: Nowy odcinek już otwarty. Z Warszawy do Mińska Mazowieckiego bez korków

i

Autor: GDDKiA Autostrada A2: Nowy odcinek już otwarty. Z Warszawy do Mińska Mazowieckiego bez korków

Podwyżki na autostradzie

Przejazd autostradą A2 będzie droższy. Zmiany już od piątku

2022-09-07 16:30

Już od piątku (9.07.2022) wzrastają stawki opłat za przejazd autostradą A2. Chodzi o odcinek pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem w województwie wielkopolskim. Kierowcy za przejechanie każdego z trzech 50 km odcinków drogi będą musieli zapłacić 26 zł. Z czego wynika podwyżka?

Droższe opłaty na autostradzie A2. Kiedy zaczną obowiązywać?

Nowe stawki za przejazd wejdą w życie w piątek o godz. 6 rano - poinformowała w środę (7.09.2022) rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak. Kierowcy przejeżdżający przez odcinek pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem zapłacą 26 zł za każdy z trzech 50 km. Inna stawka będzie obowiązywać dla tych, którzy posiadają auta dwuosiowe z przyczepą - 39 zł. Jeszcze więcej, bo 60 zł zapłacą kierowcy pojazdów trzyosiowych. W przypadku trzyosiowych ciężarówek z przyczepami i pojazdów z więcej niż trzema osiami opłata wyniesie do 91 zł. Najwięcej zapłacą kierowcy pojazdów ponadnormatywnych - 260 zł. Anna Ciamciak poinformowała, że stawki wzrosną o ok. 5 proc. 

Forum w Karpaczu 2022: Daniel Obajtek

Z czego wynika podwyżka za przejazd?

- Zmiana cen podyktowana jest mocnym, dwucyfrowym wzrostem inflacji oraz bardzo silnym wzrostem cen materiałów budowlanych, przekładających się na wzrost kosztów utrzymania i realizacji planowanych inwestycji. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian - poinformowała rzeczniczka. 

Sonda
Czy uważasz, że opłaty za autostrady są za wysokie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze