Mata

i

Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Raper Mata zatrzymany za narkotyki. McDonald's reaguje

2022-01-28 14:00

Michał Matczak „Mata” został zatrzymany za posiadanie narkotyków – poinformował portal tvp.info. Do zatrzymania miało dojść w czwartek przed północą w Warszawie. Policja znalazła u rapera 1,5 grama narkotyku. Wcześniej raper był twarzą kampanii sieci McDonald's. Raper Mata, czyli Michał Matczak to artysta i twórca tekstów. Prywatnie jest synem profesora prawa Marcina Matczaka. Raper zasłynął utworem "Patointeligencja".

Mata został zatrzymany w czwartek po godz. 23 w Warszawie przy ul. Okolskiej. – Został zatrzymany 21-letni mężczyzna za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno–zielonego, marihuanę – przekazała portalowi tvp.info Iwona Kijowska, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II. Portal podaje, że do zatrzymania doszło podczas rutynowej, prewencyjnej kontroli.

- W tej chwili mężczyzna jest osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Będą wykonywane czynności z jego udziałem – dodała Iwona Kijowska.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

Odpowiedź McDonald's

Portal tvp.info zwrócił się do biura prasowego McDonald’s z pytaniem, czy w związku z zatrzymaniem i zapowiedzią postawienia raperowi zarzutów firma rozważa zakończenie współpracy z Michałem Matczakiem lub podjęcie innych kroków.

„Kampania z udziałem rapera Michała Matczaka była czasową aktywacją marketingową, która trwała od 18 października do 23 listopada ubiegłego roku” - odpowiedziała Katarzyna Kucisz-Rosłoń z biura prasowego firmy.

Sonda
Spróbujesz zestawu Maty?

W 2021 roku Mata został nagrodzony "Fryderykiem" w kategorii "debiut roku". W październiku 2021 roku na lotnisku w Bemowie zagrał koncert dla 40 tysięcy osób. Jak podawali organizatorzy, był to największy koncert w historii polskiego hip-hopu, który zgromadził pod sceną taką publiczność.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze