Karpacz 2023

i

Autor: Tomasz Golla

Karpacz 2023

Rektor SGH: już od szkoły podstawowej powinno rozbudzać się przedsiębiorczość

2023-09-14 9:01

W trakcie kongresu Impact 2023 w Poznaniu gościem w studiu Superbiznesu był dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH. Skomentował m.in. wprowadzenie nowego przedmiotu do szkół (Biznes i zarządzanie), oraz wyjaśnił, że szkoła powinna uczyć przedsiębiorczości już od podstawówki.

Rektor SGH o nowym przedmiocie w szkole "Biznes i zarządzanie"

We wrześniu 2023 roku do szkół wszedł nowy przedmiot "Biznes i zarządzanie". Przedmiot będzie uczony w szkołach ponadpodstawowych i ma zastąpić podstawy przedsiębiorczości. Rektor Szkoły Głównej Handlowej dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH pozytywnie ocenia te zmianę.

- Bardzo się cieszę, że wchodzi nowy przedmiot [...] Po pierwsze, ten przedmiot jest bardziej praktyczny, czyli będzie wymóg realizacji pewnych projektów, szczególnie projektów społecznych, a wiadomo, że umiejętności pracy zespołowej, umiejętności realizacji projektu, zarządzania projektami się bardzo liczy. Po drugie [...] jest to przedmiot maturalny, czyli uczniowie będą mogli z tego przedmiotu zdawać maturę i ta matura będzie składała się z dwóch części. Z części teoretycznej sprawdzającej wiedzę uczniów, ale także z części praktycznej uczniowie będą mieli obowiązek zrealizowania projektu i ten projekt będzie oceniany- mówił rektor SGH.

Jak podkreślał Wachowiak "już od szkoły podstawowej trzeba rozbudzać tą przedsiębiorczość". Dodał, że jest to umiejętność przydatna w każdym obszarze życia, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy w formie wideo.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023: Piotr Wachowiak

QUIZ PRL. Tych profesji już nie ma. Tylko dla znawców historii PRL!

Pytanie 1 z 10
1. Oddany swej pracy zecer pracował w:
QUIZ PRL. Tych profesji już nie ma. Tylko dla znawców historii PRL!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze