Nowy banknot 500 zł [ZDJĘCIA]

i

Autor: Narodowy Bank Polski, flickr.com, CC BY-ND 2.0: https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/ Nowy banknot 500 zł [ZDJĘCIA]

Rewolucja! Będzie nowy banknot, jest potwierdzenie. Jego nominał mocno was zszokuje

2021-01-15 21:07

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował, że od lutego 2017 do końca 2020 r. NBP wprowadził do obiegu 46,5 mln banknotów 500-złotowych. Zapowiedział też wprowadzenie nominału 1000-złotowego.

Gdańsk. Druga rocznica ataku na Pawła Adamowicza. To morderstwo wstrząsnęło Polską

Sąd uniewinnił twórcę Amber Gold Marcina P. TO OSTATECZNE!

Glapiński nazwał gotówkę w banknotach 500-złotowych „narodowym zapasem gotówki”. Stwierdził, że pandemia sprzyja temu, że banknoty o tym nominale stały się „bardzo akceptowane” i dodał, że dzięki banknotom o dużym nominale zapotrzebowanie banków na wypłaty dokonywane przez klientów zostało pokryte. Tę wypowiedź można zrozumieć i w ten sposób, że klienci w czasie pandemii są zmuszeni wypłacać swoje oszczędności, a robią to tak masowo, że trzeba drukować banknoty 500-złotowe żeby banki miały czym realizować wypłaty. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że prezes NBP zapowiedział emisję banknotu o nominale 1000 zł. Kto znajdzie się na banknocie 1000-złotowym? Kiedyś, przed wymianą pieniędzy, był na nim Kopernik. Ale teraz Kopernik jest pewnie za mało narodowy. Więc kto? Tego prezes NBP nie zdradził.

Sonda
Co twoim zdaniem oznacza drukowanie banknotów o dużych nominałach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze