Będą zmiany w 500 plus?

i

Autor: pixabay.com Będą zmiany w 500 plus?

Rewolucja w 500 PLUS! Zamiast pieniędzy kwota wolna od podatku

2021-01-19 15:25

Czy nadchodzą kolejne zmiany w czołowym programie rządowym? 500 plus jako kwota wolna od podatku - to najnowszy pomysł senatora Jacka Burego, który od poniedziałku współpracuje z Ruchem Polska 2050, kierowanym przez Szymona Hołownię. Jego zdaniem, otrzymywanie 500 zł w gotówce nie jest dobrym rozwiązaniem. Sprawdź, jakie zmiany w programie 500 plus chciałby wprowadzić polityk.

500 plus to sztandarowy program PiS-u wprowadzony w 2016 roku. To pieniądze przyznawane co miesiąc na każde dziecko do 18 roku życia. Niepotrzebne są zaświadczenia o dochodach, nie ma ograniczeń, każdy rodzic może ubiegać się o wsparcie. Czy w 2021 roku nastąpi rewolucja i zmieni się sposób przyznawania pieniędzy? Głos w tej sprawie zabrał senator Jacek Bury, który otwarcie krytykuje program i proponuje jego modyfikację. 

ZOBACZ: Zgłaszanie umów o dzieło w ZUS. Kto musi to zrobić?

Jakie zmiany w 500 plus? 

Co dokładnie zmieniłby polityk w programie 500 plus? - Nie chciałbym, żeby 500 Plus zniechęcało do pracy. Moim zdaniem powinno ono zachęcać do pracy - stwierdził we wtorek na antenie TVN24 senator Jacek Bury. Dopytany, czy odebrałby świadczenie osobom niepracującym, odparł, że nie, ale zmodyfikowałby ten program. - Wprowadziłbym 500 Plus jako kwotę wolną od podatku - dodał.

Pamiętajmy, że był to program prorozwojowy, rodzinny. Szymon [Hołownia - red.] inaczej by to modyfikował, aczkolwiek też uważa, że trzeba zatroszczyć się o polskie rodziny i 500 plus jest troską o polskie rodziny. Ja też się z tym zgadzam. Ale nie możemy troszczyć się o polskie rodziny, doprowadzając do wykluczenia zawodowego – argumentował senator.

Przypominamy, że w poniedziałek senator Jacek Bury opuścił klub Koalicji Obywatelskiej na rzecz współpracy z partią Szymona Hołowni - Ruchem Polska 2050. Do kontrowersyjnej wypowiedzi na temat programu 500 plus postanowił odnieść się Szymon Hołownia.  Polityk w mediach społecznościowych zaznaczył, że wypowiedź Burego jest jego osobistą opinią, która w żaden sposób nie jest elementem programu Polski 2050. - Dodatkowo w mojej osobistej opinii nie ma w tej chwili potrzeby zmiany formuły programu 500 plus - oświadczył Hołownia.

SPRAWDŹ: Rząd zajrzy ci na konto. Ministerstwo ma system prześwietlania finansów obywateli

Sonda
Czy 500 plus powinno zostać
UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze