Rozwój muzyczny przydaje się nawet w korporacji – Janusz Wawrowski dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Rozwój muzyczny przydaje się nawet w korporacji – Janusz Wawrowski dla AZiR

2021-01-12 0:00

– Muzyka uczy nas samodyscypliny, pewnej wrażliwości oraz wpływa korzystnie na rozwój mózgu, także stricte fizjologicznie – mówi Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek, doktor sztuk muzycznych i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Powołując się na badania naukowe, Janusz Wawrowski podkreśla, że rozwój muzyczny dziecka czy nastolatka pomaga w rozwinięciu u niego wielu innych, nie tylko muzycznych, umiejętności, które mogą okazać się później przydatne także w pozaartystycznych zawodach – co ciekawe, nawet w pracy w korporacji.

Artysta podkreśla, jak bardzo rozwijające może być już samo słuchanie muzyki i zostanie melomanem. – Uważam, że muzyka jest potrzebna każdemu w rozwoju. Powinniśmy dążyć do tego, żeby muzyka była w szkołach. Moim zdaniem duża część społeczeństwa powinna ją traktować jako hobby, jako formę spędzania wolnego czasu – mówi Janusz Wawrowski, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC).

Jak wcześnie powinniśmy rozpocząć naukę muzyki, jeśli myślimy o profesjonalnej karierze? Kto ma szansę na naukę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina? O tym także opowiedział Janusz Wawrowski:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl , to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze