Lider manifestacji

Rydzyk odznaczył milionera i lidera rolniczych protestów! Kim jest Szczepan Wójcik?

2024-03-29 5:40

Protesty rolników mają podłoże ekonomiczne, manifestacja musi mieć liderów. Jednak nie wszyscy uczestnicy demonstracji żyją o chlebie i wodzie. Jednym z liderów marszu gwiaździstego w Warszawie jest milioner branży hodowli norek - Szczepan Wójcik. Pogłoski mówią, że wcześniej nadawał ton walce przeciwko „piątce dla zwierząt”. Kim jest Szczepan Wójcik i jakie odznaczenie otrzymał od o. Tadeusza Rydzyka?

Rydzyk odznaczył milionera i lidera rolniczych protestów! Kim jest Szczepan Wójcik?

– Trudno jest znaleźć miejsce bardziej przyjazne rolnikom i rolnictwu. To tutaj, przy wsparciu Radia Maryja, TV Trwam i „Naszego Dziennika” rolnicy mogli przyjść i powiedzieć o wszystkich swoich problemach – to cytowana przez radiomaryja.pl wypowiedź Szczepana Wójcika sprzed roku. Obecnie ten sam biznesmen z branży norek wyrasta na lidera manifestacji rolników.

Od zwalczania „piątki dla zwierząt” do kolejnych działań

Poprzedni rząd zgłosił inicjatywę „piątki dla zwierząt” która zakładała m.in. ograniczenia dla produkcji futra. Masowy sprzeciw spowodował wycofanie się z inicjatywy. Sukces osiągnął wtedy Szczepan Wójcik, który według pogłosek zaangażował się bardzo mocno przeciwko inicjatywie „piątki dla zwierząt”. Wygląda na to, że liderzy protestów mają uniwersalne umiejętności i są bardzo elastyczni.

Rok 2019: medal "Pro Ecclesia et Patria" od Rydzyka dla obecnego lidera protestów rolniczych

- Tzw. pseudoekolodzy atakują Szczepana Wójcika za medal „Pro Ecclesia et Patria”. Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej otrzymał wyróżnienie w sobotę podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – podaje radiomaryja.pl.

Jakiś czas temu walka w obronie hodowli norek na futra zakończyła się sukcesem. Obecnie postulat wydaje się powracać.

- Przedstawiliśmy trzy postulaty, a więc: odejście od bardzo błędnej koncepcji realizacji Zielonego Ładu, drugi to zablokowanie polskiej granicy przed niekontrolowanym napływem zbóż z krajów pozaunijnych, oraz ochrona hodowli zwierząt w naszym kraju – tym zdaniem o najnowszych sukcesach biznesmena informuje niezalezna.pl.

Ubodzy wspólnie z milionerami również mogą protestować

Protesty rolników na obszarze UE to już masowe zjawisko opisywane po drugiej stronie oceanu. W publikacji CNN pojawia się konkluzja – skala kryzysu jest na tyle poważna, że stanowi wodę na młyn dla skrajnie prawicowych partii populistycznych.

W publikacji CNN zacytowano postulat „nie jesteśmy już w stanie żyć z naszego zawodu”. Okazuje się, że nie wszyscy manifestanci mają aż tak ciężko. Na protesty przychodzą też milionerzy.

Poniżej zobaczysz zdjęcia pięknej, starej willi, która należy teraz do ojca Rydzyka:

Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń

QUIZ PRL. Zakupy i handel w Polsce Ludowej

Pytanie 1 z 15
Aby w 1976 roku kupić cukier należało posiadać:
QUIZ PRL. Zakupy i handel w PRL
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze