obostrzenia

i

Autor: Getty Images

Obostrzenia w Polsce

Rząd przedłuża restrykcje covidowe. Sprawdź, gdzie musisz nosić maski

2022-08-30 10:58

Rząd przedłużył do 30 września aktualne ograniczenia epidemiczne w związku z COVID-19. Obecnie obowiązują takie zasady jak, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. Rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w poniedziałek w Dzienniku Ustaw.

Obostrzenia covidowe w Polsce. Rząd przedłuża restrykcje

W poniedziałek (29.08.2022) Rada Ministrów opublikowała aktualne restrykcje w Dzienniku Ustaw dotyczące covid-19. Rząd przedłużył obostrzenia do 30 września br. To m.in. obowiązkowe noszenie maseczek w miejscach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza, czyli szpitale i apteki.

Pieniądze to nie wszystko Stanisław Szwed

Obostrzenia przeciw covid-19

W związku z ciągłymi zarażeniami covid-19 rząd postanowił przedłużyć w kraju obostrzenia. W rozporządzeniu jest mowa także o przywróceniu obowiązku dostarczania świadczeniodawcy oryginały skierowania na dane świadczenie w wersji papierowej. Przewidywany termin dostarczenia to 14 dni robocze od momentu dokonania wpisu na listę oczekujących. Ponadto wprowadzenie regulacji, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od momentu zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę. Takie rozporządzenie wejdzie w życie już 31 sierpnia br.

Nadejście jesieni z pewnością spowoduje kolejny wzrost zarażeń. Na taką ewentualność szykuje się nie tylko polski rząd, ale także Niemcy oraz Francja. W Niemczech bardzo prawdopodobne jest, że zostaną przywrócone maseczki w miejscach publicznych, jednak zwolnione z obowiązku mają być dzieci poniżej 6. roku życia, o czym informuje „Der Spiegel”. Takie obostrzenia mają pojawić się 1 października br. Z kolei we Francji do 30 czerwca przyszłego 2023 roku przedłużono działanie systemu informacji o zakażeniach. Maseczki nie są obowiązkowe, jednak nie wykluczone, że może się to zmienić. Sytuacja może ulec zmianie także w Polsce, jednak rząd na razie podchodzi do tego zachowawczo.

Sonda
Czy powinno wprowadzić się kolejne obostrzenia?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze