Rodzina

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com

Dopłaty dla KAŻDEGO Polaka. 1200 zł dla dorosłego, 600 zł na dziecko CO MIESIĄC!

2021-03-11 8:35

Bezwarunkowy dochód podstawowy to koncepcja, którą przedstawił Polski Instytut Ekonomiczny w swoim raporcie. Każdy dorosły obywatel w wieku produkcyjnym miałby otrzymywać co miesiąc 1200 zł i 600 zł na każde dziecko.

Bezwarunkowy dochód podstawowy ma być sporym zastrzykiem gotówki dla polskich rodzin. Zgodnie z koncepcją Polskiego Instytutu Ekonomicznego, każdy dorosły obywatel Polski miałby dostawać 1200 zł co miesiąc. Te środki byłyby uzupełniane dodatkowo o 600 złotych na każde dziecko. Oznacza to, ze czteroosobowa rodzina co miesiąc mogłaby się spodziewać przypływu gotówki do domowego budżetu w wysokości 3,6 tys. Przyznanie nam bezwarunkowego dochodu podstawowego nie zależałoby od wysokości naszych dochodów, nie wymagałoby nawet podjęcia żadnej pracy zarobkowej.

Przez Covid-19 nie może uzyskać świadczenia 500+

Polski Instytut Ekonomiczny oszacował, że przy takich założeniach roczny koszt programu zamknąłby się w kwocie 376 mld zł rocznie, co jest porównywalne z rocznym kosztem świadczeń socjalnych w 2018 roku – 343 mld zł.

Prezes PFR: za zmianą OFE w IKE nie stoją względy budżetowe

Wprowadzenie Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego to temat, który rozważany jest w wielu krajach, kilka z nich przeprowadziło już lokalne testy, ale żadne z nich nie zdecydowało się ostatecznie na podjęcie konkretnych działań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany