Piotr Müller

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Piotr Müller

Rzecznik rządu uspokaja. Polska ma zapewnione dostawy gazu na kolejną zimę

2022-05-26 9:51

W obliczu wojny na Ukrainie i problemem z dostawcą surowców energetycznych z Rosji, szczególnie po tym jak Władimir Putin "zakręcił kurek" z gazem. Wielu Polaków zaczęło się obawiać kolejnej zimy. Jak jednak uspokoił rzecznik rządu Piotr Müller Polska jest zabezpieczona energetycznie i nie ma co się obawiać braków w dostawach gazu w sezonie zimowym.

Polska zabezpieczyła zapasy gazu przed zimą

Piotr Müller był pytany w Polsat News o wypowiedź byłego ministra gospodarki i byłego prezesa PGNiG Piotra Woźniaka, który ocenił, że jest mało czasu na zakupy przez Polskę gazu w związku z tym, że Rosja zakręciła nam kurek.

Rzecznik rządu odpowiedział, że umowy są zakontraktowane przez PGNiG, ale jest to objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. "Mogę zapewnić, że jesteśmy bezpieczni pod kątem dostaw gazu jeśli chodzi o sezon zimowy" - zapewnił Piotr Müller.

Jak dodał, w środę rozmawiał z minister klimat i środowiska Anną Moskwą po tej wypowiedzi. "Pan prezes Woźniak nie ma bieżących informacji, był prezesem kilka lat temu" - zauważył Müller.

EKG 2022: Michał Kuczmierowski

Piotr Müller odpowiada na zaczepki Kadyrowa

Rzecznik rządu był także pytany o wypowiedź czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, który zażądał od Polski przeprosin za to, że ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew 9 maja został oblany czerwoną substancją oraz zapowiedział, że skoro sprawa Ukrainy "jest zamknięta", następnym celem Kremla będzie Polska. "Jeśli będzie zlecenie, w sześć sekund udowodnimy, do czego jesteśmy zdolni" - powiedział Kadyrow na nagraniu zamieszczonym w sieci.

"Muszę zmartwić pana Kadyrowa, sprawa Ukrainy nie jest zamknięta. Wręcz przeciwnie, Ukraińcy sobie doskonale radzą z najeźdźcą z Rosji oraz z kolegami pana Kadyrowa" - odpowiedział Müller. "Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina, będziemy bronić Europy Środkowo-Wschodniej przed tego typu postaciami" - oświadczył. 

Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze