Majątek Putina

i

Autor: Sergei Ilyin/Kremlin Pool / Zuma Press / Forum Majątek Putina

Tajemniczy majątek Putina! Co ukrywa prezydent Rosji? [GALERIA]

2022-02-16 16:50

Prezydent Rosji z pewnością należy do grupy najbogatszych ludzi świata. Choć od lat skrzętnie skrywa swój majątek, to bardzo lubi czasami pokazać, jak pławi się w luksusach. Putin może mieć nawet 200 mld dolarów, choć oficjalnie jego wynagrodzenie opiewa na niecałe 9 mln rubli rocznie, czyli około 466 tys. zł, a jego oficjalny majątek to działka za miastem, 77-metrowe mieszkanie z garażem i terenowa łada niwa.

Władimir Putin - jaki ma majątek?

Prezydent Rosji od lat uznawany jest za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Choć oficjalnie wynagrodzenie Władimira Putina opiewa na niecałe 9 mln rubli rocznie, czyli około 466 tys. zł, a jego oficjalny majątek to m.in. działka za miastem, 77-metrowe mieszkanie z garażem i terenowa łada niwa, to w rzeczywistości majątek prezydenta Rosji Władimira Putina może opiewać na 200 mld dolarów. 

Putin jest prezydentem Rosji od 2000 r. - z przerwą w latach 2008-2012, kiedy pełnił funkcję premiera. Pensja prezydenta Rosji wynosi 9 mln rubli rocznie. Zatem zgromadzenie takiego majątku z prezydenckiej pensji mogłoby być bardzo trudne. W związku z tym, wiele osób twierdzi, że swoje bogactwo rosyjski prezydent zawdzięcza korupcji i rozmaitym układom. A niekiedy nie da się ukryć, jakim majątkiem faktycznie dysponuje Władimir Putin. Na przykład Putin sporo inwestuje w krymskich kurortach. Ogromny pałac nieopodal miasta Gelendżyk, nad brzegiem Morza Czarnego, który oficjalnie i "w papierach" należy do FSB, nieformalnie ma być posiadłością Władimira Putina. Na jej terenie znajduje się m.in.: kasyno, amfiteatr, basen olimpijski, kino oraz lądowisko dla helikopterów. Wnętrza ozdobione są freskami, na sufitach wiszą kryształowe żyrandole, wszędzie widoczne są pozłacane elementy. Mówi się też o tunelu, który prowadzi z rezydencji prosto na plażę.

Putin nie tylko wypoczywa w luksusach, ale i w nich mieszka. Złoto to chyba ulubiony kruszec prezydenta Rosji.

Tańczące z promocjami 11.02.2022r.
Sonda
Czy popierasz politykę Władimira Putina?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze