Majątek Putina

i

Autor: Sergei Ilyin/Kremlin Pool / Zuma Press / Forum Majątek Putina

Tajemniczy majątek Putina! Co ukrywa prezydent Rosji? [GALERIA]

2022-02-16 16:50

Prezydent Rosji z pewnością należy do grupy najbogatszych ludzi świata. Choć od lat skrzętnie skrywa swój majątek, to bardzo lubi czasami pokazać, jak pławi się w luksusach. Putin może mieć nawet 200 mld dolarów, choć oficjalnie jego wynagrodzenie opiewa na niecałe 9 mln rubli rocznie, czyli około 466 tys. zł, a jego oficjalny majątek to działka za miastem, 77-metrowe mieszkanie z garażem i terenowa łada niwa.

Władimir Putin - jaki ma majątek?

Prezydent Rosji od lat uznawany jest za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Choć oficjalnie wynagrodzenie Władimira Putina opiewa na niecałe 9 mln rubli rocznie, czyli około 466 tys. zł, a jego oficjalny majątek to m.in. działka za miastem, 77-metrowe mieszkanie z garażem i terenowa łada niwa, to w rzeczywistości majątek prezydenta Rosji Władimira Putina może opiewać na 200 mld dolarów. 

Putin jest prezydentem Rosji od 2000 r. - z przerwą w latach 2008-2012, kiedy pełnił funkcję premiera. Pensja prezydenta Rosji wynosi 9 mln rubli rocznie. Zatem zgromadzenie takiego majątku z prezydenckiej pensji mogłoby być bardzo trudne. W związku z tym, wiele osób twierdzi, że swoje bogactwo rosyjski prezydent zawdzięcza korupcji i rozmaitym układom. A niekiedy nie da się ukryć, jakim majątkiem faktycznie dysponuje Władimir Putin. Na przykład Putin sporo inwestuje w krymskich kurortach. Ogromny pałac nieopodal miasta Gelendżyk, nad brzegiem Morza Czarnego, który oficjalnie i "w papierach" należy do FSB, nieformalnie ma być posiadłością Władimira Putina. Na jej terenie znajduje się m.in.: kasyno, amfiteatr, basen olimpijski, kino oraz lądowisko dla helikopterów. Wnętrza ozdobione są freskami, na sufitach wiszą kryształowe żyrandole, wszędzie widoczne są pozłacane elementy. Mówi się też o tunelu, który prowadzi z rezydencji prosto na plażę.

Putin nie tylko wypoczywa w luksusach, ale i w nich mieszka. Złoto to chyba ulubiony kruszec prezydenta Rosji.

Tańczące z promocjami 11.02.2022r.
Sonda
Czy popierasz politykę Władimira Putina?
Najnowsze