Sasin i Tusk

i

Autor: Paweł Wodzyński / East News; Marek Kudelski / Super Express Sasin i Tusk

Polityka i finanse

Sasin rzuca mocne oskarżenia! "Ekipa Tuska ściągała od Putina..."

2023-02-27 7:57

Wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych Jacek Sasin opublikował na Twitterze wpis, w którym zaatakował były rząd (a obecnie opozycję). Stwierdził, że rząd Donalda Tuska ściągał do Polski niemal 100 proc. ropy i gazu, a teraz krytykuje ich za dywersyfikację odstaw surowców.

Jacek Sasin uderza w Donalda Tuska! Tak odpowiada na krytykę

"Ekipa Tuska ściągała od Putina niemal 100 proc. ropy i gazu. Teraz krytykują nas za strategiczne zdywersyfikowanie dostaw surowców do Polski. Bezczelność bez granic. Piekło zamarza" - napisał w nocy z niedzieli na poniedziałek Sasin.

Orlen informuje, że nie otrzymuje dostaw gazu od Rosji

W sobotę PKN Orlen poinformował, że nie otrzymuje dostaw ropy naftowej z Rosji. Spółka podkreśliła, że dostawy rurociągiem Przyjaźń do Polski zostały wstrzymane przez stronę rosyjską. Dodała, iż jest w pełni przygotowana na taką sytuację, a dostawy do jej rafinerii mogą odbywać się w całości drogą morską. Wstrzymanie dostaw nie będzie mieć zatem wpływu na zaopatrzenie polskich odbiorców w produkty spółki, w tym benzynę i olej napędowy - oświadczył Orlen.

Jak przypomniała spółka, od początku lutego 2023 r., po wygaśnięciu kontraktu z firmą Rosnieft, dostawy rosyjskiej ropy pokrywały tylko ok. 10 proc. zapotrzebowania Orlenu na ten surowiec. Były to wyłącznie dostawy rurociągowe, na które nie zostały wprowadzone międzynarodowe sankcje.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że szerzej o dostawach ropy do Polski spółka poinformuje podczas wtorkowej konferencji nt. projektów rozwojowych.

Sonda
Czy wolisz drożyznę niż rosyjski gaz?
Pieniądze to nie wszystko - Dawid Piekarz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze