Emeryt

i

Autor: Shutterstock Dodatkowe 200 złotych do emerytury

Dodatkowe 200 złotych do emerytury! Ale jest haczyk

2022-04-12 2:01

Od początku 2022 roku emeryci mogą liczyć na inne dodatkowe, comiesięczne świadczenie finansowe w wysokości 200 złotych do emerytury. Jest ono jednak przyznawane tylko niektórym seniorom. Skorzystają z niego osoby, które ukończyły 65 lat w przypadku mężczyzn i 60 lat w przypadku kobiet. Koniecznym warunkiem otrzymania świadczenia w wysokości 200 zł miesięcznie jest też czynna służba.

Z dodatku skorzystają emeryci, którzy odbyli służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej, Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym albo w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Dla mężczyzn: czynna służba w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych powinna trwać przez co najmniej 25 lat. Dla kobiet: 20 lat takiej czynnej służby. Dodatkowe świadczenie emerytalne dla strażaków i ratowników będzie przysługiwać osobom, które przynajmniej raz w roku uczestniczyły w akcjach ratowniczych, tym samym spełniając warunek "czynnego uczestnictwa" w służbie.

Jaki majątek zgromadził Krzysztof Krawczyk? Jaką miał emeryturę?

Gdzie złożyć wniosek?

Aby uzyskać dodatek w wysokości 200 zł seniorzy muszą ubiegać o niego bezpośrednio w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wniosek należy złożyć do Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA. Wypłata 200 zł do emerytury następuje miesięcznie, do 15. dnia każdego miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca, w którym przyznano świadczenie ratownicze.

W ubiegłym tygodniu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg była gościem w Programie I Polskiego Radia. Odniosła się m.in. o to, czy w związku z inflacją resort rodziny i polityki społecznej planuje w tym roku kolejną waloryzację emerytur. - Jeżeli chodzi o waloryzację rent i emerytur to była ona w tym roku wyższa niż zakładane wskaźniki Głównego Urzędu Statystycznego, a więc waloryzacji dodatkowej w tym roku nie planujemy, ale planujemy wypłatę 14. emerytury – odpowiedziała Maląg. 

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze