Impact 2023. Paweł Kikosicki

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS Impact 2023. Paweł Kikosicki

Impact 2023

Skierowanie do lekarza online? Usługi medyczne będą przechodziły cyfryzację

2023-05-12 13:20

W trakcie kongresu Impact 2023 w Poznaniu gościem w studiu Superbiznesu był Paweł Kikosicki, z Centrum e-Zdrowia. Tematami rozmowy była przyszłość usług cyfrowych w polskiej służbie zdrowia, ich znaczenie w odciążeniu lekarzy, oraz to, z jakich usług w najbliższym czasie skorzystamy bez udawania się bezpośrednio do przychodni.

Impact 2023. Paweł Kikosicki, Centrum e-ZDrowia

- Niedawno uruchomiliśmy elektroniczne skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, jest to pierwszy element reformy leczenia uzdrowiskowego, kolejne elementy będą dochodziły, to jest usługa, której możemy się spodziewać. Mieliśmy pilotaż centralnej e-rejestracji na świadczenia - mówił Paweł Kikosicki z Centrum e-Zdrowia.

Gość Superbiznesu zapowiedział również, że w przyszłości uruchamiane będą rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, które pozwolą zaplanować kolejne zabiegi, oraz jako narzędzia analityczne pozwolą lekarzom łatwiej podejmować decyzje w wyborze leczenia pacjenta. Paweł Kikosicki wyjaśnił również, że cyfryzacja usług medycznych ułatwi rozładowanie kolejek do lekarzy, oraz odciąży system zdrowia z części obowiązków, bo więcej pacjentów będzie mogło skorzystać z usług nie wychodząc z domu.

Impact 2023 - Paweł Kikosicki
Sonda
Korzystałeś/aś z usług medycznych przez internet?
Najnowsze