Sprawdź, czy masz te sezamki! GIS wycofał je ze sprzedaży

2020-12-02 16:47 BL
Sezamki
Autor: Shutterstock

Główny Inspektor Sanitarny wycofał z obrotu jedną z partii sezamków. Wykryto w nich groźną, szkodliwą szkodliwą dla zdrowia substancję. To tlenek etylenu, którego stosowanie w produktach wprowadzanych na europejski rynek jest niedozwolone. Sprawdź, czy nie masz ich w domu

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczy produktu Sesam snaps, 108 g (4 x 27 g) o numerze partii 09.2021.3 i z datą przydatności do spożycia do 30 września 2021 roku. Dystrybutorem tych sezamków jest firma Kubizz B.V., a w Polsce - firma Action Poland sp. z o.o.

Jak wynika z komunikatu zamieszczonego przez GIS, dystrybutor - „wycofał produkt z obrotu i kontynuuje prowadzone przez Kubizz B.V. wycofanie produktu od konsumentów”. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

SZCZEPIONKA na koronawirusa w Polsce. Ile będzie KOSZTOWAĆ? Znamy szczegóły

W wycofanej partii sezamków wykryto tlenek etylenu, szkodliwy dla zdrowia, a jego stosowanie w produktach wprowadzanych na europejski rynek jest niedozwolone. Z badań wynika, że ma on działanie rakotwórcze. GIS ostrzega, aby nie spożywać sezamków pochodzących z wycofanej z obrotu partii.

Lidl z wyjątkową ofertą! Produkty Deluxe i Favorina idealne na świąteczne ucztowanie

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć
Najnowsze