Emerytura Kurskiego

Szokująca emerytura dla Kurskiego! Nie uwierzysz, ile dostanie za pracę w banku światowym

2022-12-08 5:02

Jacek Kurski po latach pracy jako prezes TVP tylko przez chwilę tkwił w "bezrobociu", bo dostał pracę w banku światowym! Praca w jednej z największych instytucji finansowych na świecie wiąże się nie tylko z wielkim wynagrodzeniem, ale również z wielką emeryturą! Były prezes TVP może liczyć na pięciocyfrowe kwoty.

Jacek Kurski dostał pracę w banku światowym. Zarobi na bajońską emeryturę

Jacek Kurski po latach pracy zapewne już zapewnił sobie godziwe warunki emerytury. To jednak nie wszystko, bo nowa praca w banku światowym przyniesie mu naprawdę niemałe pieniądze. Na nowym stanowisku będzie zarabiał rocznie 260-270 tys. dolarów, czyli ponad milion złotych (jeśli przyjmiemy kurs na 07.12.2022). Nie wiadomo jednak jak będą "oskładkowane" te umowy względem emerytury.

Ile emerytury dostanie Jacek Kurski?

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Jacek Kurski będzie mógł liczyć na benefity emerytalne, które w tym roku były warte 42 578 dolarów rocznie (ok. 190 tys. zł).

To oznacza, że były prezes TVP będzie dostawał z samego banku światowego ok. 15800 zł miesięcznie emerytury! Do tego należy doliczyć emeryturę z Telewizji Publicznej (w której zarabiał nawet do 800 tys. rocznie w rekordowym 2018 roku). Na konto emerytalne Jacka Kurskiego zapewne wpłynęły też składki z poselskiej pensji w kadencji 2009-2014. Na ten temat nie ma jednak wystarczająco danych, niemniej można spekulować, że miesięczne świadczenie emerytalne byłego prezesa TVP przekroczy nawet 20 tys. zł.

Sprawdź w naszej galerii, którzy polscy politycy dzięki zagranicznym posadom zagwarantowali sobie wysokie emerytury!

Pieniądze to nie wszystko- Rafał Bochenek
Sonda
Czy Jacek Kurski sprawdzi się na nowym stanowisku?

Jacek Kurski nie musi martwić się o emeryturę. W przeciwieństwie do zwykłych ludzi...

Zdaniem ekonomisty polscy emeryci ZBIEDNIEJĄ! Dlaczego? POSŁUCHAJ!

Listen to "Emerytom na pewno będzie spadał dochód realny - ekonomista Bogusław Grabowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze