Rodzina, pieniądze

i

Autor: Shutterstock Rodzina, pieniądze

Rozliczenie z fiskusem

Te rodziny zwrot podatku PIT mogą dostać jeszcze szybciej! Jest jeden warunek

2023-03-02 9:28

Są rodziny, które w świetle przepisów o podatku PIT mogą liczyć na jeszcze szybszy zwrot podatku. Chodzi o rodziny wielodzietne. Jeśli rozliczą się online, mogą liczyć na jeszcze szybszy zwrot nadpłaty podatku. W ich przypadku przyśpieszony termin na zwrot PIT wynosi 30 dni od dnia złożenia zeznania PIT-informuje portal pit.pl. Jednak trzeba spełnić jeden warunek. Jaki?

Bez Karty Dużej Rodziny nie otrzymasz szybkiego zwrotu

Jak informuje portal pit.pl, niezbędnym warunkiem skorzystania z preferencyjnego terminu na zwrot PIT jest poinformowanie urzędu skarbowego o posiadaniu Karty Dużej Rodziny. W tym celu, w swoim zeznaniu PIT należy zaznaczyć pole ,,Karta dużej rodziny”. 

Zaznaczenie pola ,,Karta Dużej Rodziny” w swojej deklaracji PIT, pozwoli urzędom skarbowym obsługiwać zeznania zawierające taką informację według przyspieszonej ścieżki zwrotu nadpłaty.

Ile poczekamy na zwrot nadpłaty PIT w 2023 roku?

Pit.pl przypomina, że w 2023 roku roczne rozliczenia PIT za 2022 rok można składać do 02 maja. Szybkość zwrotu podatku PIT zależy jednak od dwóch czynników. Po pierwsze od szybkości złożenia zeznania PIT, po drugie od sposobu złożenia.

W związku z tym można wyszczególnić następujące terminy zwrotu podatku PIT za 2022 rok:

  • 45 dni licząc od dnia następującego po dniu złożenia deklaracji – dotyczy deklaracji PIT 2022 złożonych w formie elektronicznej,
  • 90 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – dotyczy deklaracji PIT 2022 złożonej w formie papierowej,
  • 90 dni, licząc od dnia 2 maja – dotyczy deklaracji PIT-37 i PIT-38 złożonych automatycznie dnia 2 maja w usłudze Twój e-PIT (termin zwrotu to maksymalnie 02.08.2023 r.).
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Sonda
Rozliczysz PIT online?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze