Thermomix

i

Autor: Materiały prasowe Thermomix

Kultowy robot

Thermomix coraz droższy. Czy to koniec podwyżek? Producent wyjaśnia

2023-03-17 16:06

Thermomix to wielofunkcyjny robot ułatwiający wszelkie prace w kuchni. Urządzenie nie jest tanie, w tym roku podrożał do prawie 6 tys. zł. Producent robota firma Vorwerk mówi co będzie dalej – pisze money.pl. Czy cena Thermomixa w związku z szalejącą inflacją znów pójdzie w górę?

Ile teraz kosztuje Thermomix?

Najnowszy model Thermomix TM6 kosztował do niedawna 5745 zł. Jednak od kilku tygodni jego cena wynosi 5995 zł. Do tego należy doliczyć roczny abonament w wysokości 199 zł (znajduje się w nim 90 tys. przepisów z całego świata, z czego 5,2 tys. w języku polskim) – pisze money.pl. Redakcja z pytaniem o dalsze podwyżki ceny urządzenia z powodu ogromnej inflacji zwróciła się do producenta firmy Vorwerk.

- W tej chwili nie przewidujemy kolejnej zmiany ceny. O wszelkich zmianach, w tym o nowych ofertach i wprowadzanych akcesoriach, informujemy w naszych mediach społecznościowych, a także poprzez przedstawicieli handlowych - tłumaczy dla money.pl Wojciech Ćmikiewicz, dyrektor generalny Vorwerk Polska.

Thermomix robi furorę w Polsce

Urządzenie cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, chociaż na rynku możemy kupić tańsze odpowiedniki. Ćmikiewicz sądzi, że zainteresowanie wzrosło szczególnie w trakcie pandemii COVID-19, "gdy zostały zamknięte restauracje, wiele osób powróciło do domowego gotowania posiłków, wypiekania chleba i przygotowywania przetworów odkrywając i doceniając możliwości, jakie daje Thermomix".

Niemiecka firma działa od 140 lat, a nad Wisłą od 28. Firma ocenia, że już ponad 1 milion 300 tys. klientów, posiada różne modele urządzenia. - W 2020 r. zanotowaliśmy wzrost wartości sprzedanych towarów i usług o 64,9 proc., a w roku 2021 o 42,8 proc. Jeszcze nie podsumowaliśmy do końca naszych wyników za rok 2022, dlatego nie możemy podać konkretnych danych. Możemy jednak powiedzieć, że ubiegły rok był bardzo dobry dla Vorwerk Polska - mówi Ćmikiewicz.

Sonda
Korzystasz ze sprzętu typu Thermomix?
Tańczące z promocjami 16-03-2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze