Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Kaczyński o wydatkach

Trzynastki i czternastki będą zawieszone? "Jest kryzys, nie ma co ukrywać"

2022-11-12 20:55

Kryzys mocno uderza w finanse rządu i przyznaje to nawet prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W trakcie spotkania z wyborcami w Wadowicach został zapytany, jakie są rządowe plany dotyczące świadczeń dla emerytów - 13. i 14. emerytury. Prezes PiS przyznał, że choć jesteśmy w ciężkim kryzysie, to dodatkowe świadczenia muszą być utrzymane. Wskazał również dodatkowy cel wydatków państwowych.

Jarosław Kaczyński o przyszłości 13. i 14. emerytury. "Będą utrzymane"

Jarosław Kaczyński spotkał się z wyborcami w Wadowicach i odpowiadał na pytanie dotyczące utrzymania 13. i 14. emerytury. "Będą utrzymane" 0 zapowiedział prezes. "Jest kryzys, nie ma co ukrywać, jest ciężki kryzys i on dotyczy także Polski. Ale my przyjęliśmy dwa założenia: zbrojenia i socjal – to musi być utrzymane. Musimy wspierać rodziny, seniorów i niestety, musimy się zbroić" - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS mówiąc o wydatkach na zbrojenia wyraził zaniepokojenie postawą Rosji. Jego zdaniem, jeśli wojna na Ukrainie nie skończy się klęską państwa Putina, to pokój będzie tymczasowy i w ciągu 5-10 lat znowu ruszą do wojny. "I muszą zostać przekonani przez nas i przez naszą siłę, że jeśli chcą iść do przodu, to nie tutaj” - stwierdził prezes PiS.

Prezes PiS zapowiedział, że walka z inflacją nie odbędzie się kosztem miejsc pracy

- Dlaczego w Polsce inflacja jest wysoka, choć są kraje, gdzie jest ona wyższa? Otóż dlatego, że prowadzimy tak walkę z inflacją, aby nie dopuścić do tego wielkiego nieszczęścia, jakim jest bezrobocie. To nie jest brak umiejętności czy świadomości, że można inaczej - mówił Kaczyński.

Jak podkreślał prezes PiS, to bezrobocie może doprowadzić do załamania gospodarki i być trudne do opanowania nawet przez 10 lat. Jego zdaniem kryzysy monetarne można łatwiej i szybciej opanować. Przypomniał przy tym transformację ustrojową za reform Leszka Balcerowicza, a także kryzys z 2010 roku, gdy w Polsce upadały miejsca pracy. 

- My tworzyliśmy tarcze antykryzysowe w czasie covid-u, a teraz staramy się chronić miejsca pracy i budżety gospodarstw domowych - mówił prezes PiS.

Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Sonda
Którzy emeryci powinni dostać trzynastą emeryturę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze