Donald Tusk

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

Tusk krytykuje fuzję Orlenu z Lotosem

Tusk ostro o fuzji Orlenu z Lotosem: to jeden z największych skandali w polskiej historii po 1989 r.

2022-08-02 16:13

Donald Tusk nie szczędzi gorzkich i ostrych słów na temat głośnej w ostatnich dniach kwestii fuzji Orlenu z Lotosem. - W przypadku fuzji Orlenu i Lotosu, a niedługo także z PGNiG, mamy do czynienia z jednym z największych skandali w historii Polski po 1989 roku; partnerem biznesowym prezesa Orlenu był człowiek ścigany w UE listem gończym - powiedział we wtorek w Mikołowie (woj. śląskie) lider PO Donald Tusk.

Donald Tusk ostro o fuzji Orlenu z Lotosem

Donald Tusk nie szczędził gorzkich słów na temat fuzji paliwowych gigantów, czyli Orlenu i Lotosu, a niebawem także gazowo-naftowej spółki PGNiG. W wyniku fuzji część stacji paliw Lotosu ma przejąć węgierski MOL, którego to prezes jak podał portal Wirtualna Polska,  jest ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania. Według informacji WP prezes MOL Zsolt Hernadi ma do odsiadki w Chorwacji dwa lata więzienia za skorumpowanie tamtejszego premiera. Sprawa miała dotyczyć zakupu chorwackiego odpowiednika Orlenu. Tusk w tej sprawie wypowiada się ostro i stanowczo. - Jeśli chodzi o fuzję Orlenu i Lotosu, a niedługo także PGNiG, to mamy do czynienia z jednym z największych skandali w historii Polski niepodległej po 1989 r. - powiedział Tusk podczas konferencji prasowej w Mikołowie. I dodał: Z takim człowiekiem, z taką firmą, Obajtek i jego mocodawcy - bo przecież było to za zgodą prezesa (PiS, Jarosława) Kaczyńskiego, doprowadzili do sprzedaży takiemu człowiekowi polskich stacji benzynowych.

W poniedziałek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oświadczył, że proces rejestracji połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos zamyka proces fuzji. Według Obajtka "połączona firma będzie coraz większym kołem zamachowym dla całej polskiej gospodarki"

Pieniądze to nie wszystko Przemysław Daca
Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze