Telewizor w salonie

i

Autor: haizon/Getty Images TVP chce pokazać mundial w Katarze w 4K na multipleksie. Polacy muszą wymienić telewizory? „Impuls do wymiany odbiorników”

TVP chce pokazać mundial w Katarze w 4K na multipleksie. Polacy muszą wymienić telewizory? „Impuls do wymiany odbiorników”

2022-06-02 13:53

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze będzie można obejrzeć na kanale TVP 4K. Portal Wirtualnemedia.pl wyjawia, że stacja chce ponownie trafić na testowy multipleks naziemny, który jest nadawany w systemie DVB-T2/HEVC. Jeśli uda się zrealizować warunki, pojawi się kanał 4K.

TVP z kanałem 4K

Marcin Klepacki, dyrektor biura dystrybucji TVP już podczas Konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej w Zakopanem mówił o planie zrealizowania kanału 4K. TVP chce w ten sposób zachęcić swoich abonentów do wymiany starszych odbiorników telewizji naziemnej, na takie, dzięki którym będzie możliwość oglądania programów w systemie DVB-T2/HEVC.

Nowszy odbiornik MUX-5 dociera do 90 proc. Polaków i umożliwił on w 2021 roku obejrzenie Euro 2020. Obecnie odbiornik oferuje 5 stacji w wersji HD.

Gdzie obejrzeć mundial w Katarze?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze odbędą się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia 2022 roku. TVP będzie transmitować wszystkie spotkania. Jeśli rozmowy między TVP a firmą Emitel okażą się skuteczne i uda się zrealizować pomysł, to fani piłki nożnej będą mieli okazję oglądać mecze na kanale 4K.

Jak wynika z danych Nielsena, podczas mistrzostw świata 2018 TVP zgromadził 4,08 mln osób.

EKG 2022 Bartosz Józefiak

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022

Tegoroczne mistrzostwa będą pierwszymi w historii, które nie rozegrają się latem, a jesienią. Początek turnieju, który ma mieć miejsce na Półwyspie Arabskim przesunięto na okres jesienno-zimowy z powodu wysokich temperatur. Otwarcie, jak i pierwszy mecz przypada na 21 listopada 2022 roku. Oprócz gospodarza w spotkaniach weźmie udział pięć reprezentacji z Afryki, trzynaście krajów europejskich, cztery z Azji, cztery z Ameryki Południowej i trzy z Ameryki Środkowej, Północnej i Karaibów.

Sonda
Czekasz na mundial 2022 w Katarze?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze