Biedronka Lidl

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka Lidl

Twardy lockdown. W Biedronce i Lidlu zakupy zrobisz przez CAŁĄ DOBĘ!

2021-03-26 11:09

Znane sieci handlowe w Polsce reagują na nowe obostrzenia, które wczoraj ogłosił rząd. Mowa o wprowadzeniu twardego lockdownu, czyli zamknięciu większości sklepów i stosowanie limitów w tych, które pozostaną otwarte. Lidl oraz Biedronka podjęły decyzję o wydłużeniu godzin pracy niektórych sklepów. Część z nich będzie działać przez całą dobę.

Lockdown zaostrzony. Dwie czołowe sieci dyskontów w Polsce - Lidl oraz Biedronka - zdecydowały się na wydłużenie godzin pracy. Niektóre sklepy będą otwarte nawet przez całą dobę. Taka decyzja zapadła po ogłoszeniu przez rząd nowych restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Wchodzące od soboty nowe obostrzenia zmieniają limity klientów, którzy będą mogli jednocześnie przebywać w dyskontach. Dzięki sklepom działającym przez całą dobę, klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Taką samą decyzję Biedronka oraz Lidl podjęły przed rokiem. Co więcej, Lidl wprowadził kasę pierwszeństwa. Poza kolejką mogą skorzystać z niej: emeryci i seniorzy, wolontariusze wspierający seniorów, pracownicy sektora opieki zdrowotnej, strażacy, policjanci, żołnierze wojsk obrony terytorialnej, straż miejska, farmaceuci oraz technicy farmaceutyczni. Zobacz, jak dokładnie będą działały popularne markety. 

ZOBACZ: Paszporty szczepionkowe. Kiedy będą obowiązywały? Unia przyspiesza procedury

  • Od 26 do 28 marca niemal 2 tys. sklepów sieci Biedronka będzie działać w godzinach 6-23. Obecnie większość sklepów zamyka się o godzinie 22. Niektóre sklepy będą otwarte od 5.00 rano. Ponadto, 100 wybranych placówek będzie pracować w weekend całodobowo.
  • Lidl Polska decyduje się uruchomić ponad 200 sklepów w systemie 24-godzinnym. W ten sposób sieć przygotowuje się do obowiązujących od soboty, nowych wytycznych Covid-19 w tygodniu poprzedzającym Święta. Warto podkreślić także, iż większość sklepów sieci jest czynna przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub od 6:00 do 23:00 - czytamy w komunikacie sieci. Część sklepów będzie działać tak, jak do tej pory - w godzinach 6-22. 

Nowe obostrzenia w sklepach

Od soboty 27 marca sklepy o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych będą mogły wpuszczać jednego klienta na każde 20 metrów kwadratowych placówki. W mniejszych sklepach obowiązuje dotychczasowy limit jednej osoby na każde 15 metrów kwadratowych. Takie restrykcje potrwają do 9 kwietnia. Nie trudno obliczyć, że do supermarketu o powierzchni 900 m kw. jednocześnie wejdzie 45 osób. W hipermarketach wielkości 10 tys. m kw. dopuszczalna liczba kupujących zmniejszy się z 666 do 500 osób. 

SPRAWDŹ: Bill Gates stoi za pandemią koronawirusa? Miliarder odpowiada na zarzuty w polskich mediach

Sonda
Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia sklepów. Czy to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze