Sklepy otwarte 6.09.2020 - czy jest niedziela handlowa? Zakupy w niedziele - wrzesień

i

Autor: Canva.com

Niedziela handlowa 28 marca. Gdzie zrobimy zakupy w NIEDZIELĘ PALMOWĄ? Które sklepy będą otwarte?

2021-03-26 9:16

Wczoraj rząd wprowadził lockdown na terenie całej Polski. Niemal wszystkie sklepy od soboty będą zamknięte, a w marketach spożywczych będą obowiązywały nowe ograniczenia i limity osób. Wiele osób obawia się, że nie zdąży z zakupami na Wielkanoc. Czy w związku z lockdownem, najbliższa Niedziela Palmowa, będzie handlowa? Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 28 marca 2021 roku.

Od stycznia 2020 r., kiedy zakaz handlu obowiązuje w swojej ostatecznej wersji, niedziele handlowe to niezwykła rzadkość. Wczoraj rząd zdecydował się na ponowne wprowadzenie twardego lockdownu ze względu na rekordową liczbę zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia. Wszystkie dotychczasowe restrykcje pozostają w mocy. W związku z nowymi obostrzeniami Polacy obawiają się, że nie zdążą zaopatrzyć się w niezbędne zakupy na Święta Wielkanocne. Czy w związku z lockdownem także Niedziela Palmowa pozostanie niedzielą bez możliwości handlu? Otóż mamy dobrą wiadomość dla zabieganych.  Na 28 marca przypada jedna z siedmiu niedziel handlowych, jakie rząd wyznaczył na 2021 rok. Kolejne zaplanowane są na 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia oraz 12 i 19 grudnia. Gdzie zrobimy zakupy w najbliższą niedzielę handlową? 

ZOBACZ: Bill Gates stoi za pandemią koronawirusa? Miliarder odpowiada na zarzuty w polskich mediach

Gdzie zrobimy zakupy w Niedzielę Palmową?

Niedziela 28 marca jest handlowa. Musimy jednak liczyć się z tym, że ze względu na obowiązujący w Polsce od soboty 20 marca lockdown, możliwość wykonania zakupów będzie ograniczona. W czasie obowiązujących obostrzeń mogą funkcjonować wyłącznie sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie. Oznacza to, że wszystkie znane w Polsce sieci handlowe takie jak: Lidl, Biedronka, Kaufland, Auchan, Carrefour, Netto, Aldi, Dino, Społem, E.Leclerc, będą otwarte. Zakupy zrobimy również w drogeriach takich jak: Hebe, Rossmann, Natura, SuperPharm. Jeśli chodzi o restauracje, to mogą one oferować tylko jedzenie na wynos lub na dowóz (m.in. z wykorzystaniem specjalnych aplikacji lub na zamówienie telefoniczne).

Od soboty, 27 marca sklepy o powierzchni powyżej 100 mkw. będą mogły wpuszczać do środka jednego klienta na każde 20 mkw. sali sprzedaży. W mniejszych sklepach obowiązywał będzie limit 1 osoby na 15 mkw. Sklepy będą czynne według niedzielnych godzin otwarcia, które można sprawdzić na ich stronach internetowych lub drzwiach. Przypominamy, że w ten weekend czeka nas także zmiana czasu na letni. W nocy z soboty na niedzielę śpimy o godzinę krócej.

SPRAWDŹ: Paszporty szczepionkowe. Kiedy będą obowiązywały? Unia przyspiesza procedury

Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze