frankowicze TSUE

i

Autor: Gettyimages

Umorzenia i ugody. Te banki idą na rękę frankowiczom

2021-10-08 12:07

Dobra wiadomość dla frankowiczów, którzy zaciągnęli kredyt w ING Banku Śląskim. Już niebawem, bo do końca października, bank ten ma złożyć zadłużonym we franku szwajcarskim propozycję przewalutowania kredytu. Na przewalutowanie kredytów frankowiczom zdecydował się niedawno PKO BP. Dla frankowiczów ma także propozycje bank DNB, który jest w stanie umorzyć część zadłużenia zaciągniętego we frankach szwajcarskich i euro. Wyjaśniamy na jakich zasadach kredyty we frankach zaciągnięte w ING Banku Śląskim mają zostać przewalutowane i czy komu DNB częściowo umorzy kredyt we frankach.

Kredyty we frankach szwajcarskich spędzają sen z powiek kredytobiorcom. Duża część z nich decyduje się na wystąpienie na drogę sądową i walkę z bankiem o to, by ich kredyt został przewalutowany na złotówki. Ostatnio bank PKO BP zadecydował o tym, by zadłużenie zaciągnięte we franku przekonwertować na złotówki tak, jakby kredyt zaciągnięty został w polskiej walucie. Przedstawiciele PKO BP są zdania, że to rozwiązanie, które odbędzie się na drodze mediacji przed Sądem Polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego, będzie szybsze niż spór sądowy, pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów i wyeliminuje ryzyko walutowe. Ofertą PKO BP zaledwie w ciągu pierwszych kilku dni zainteresowało się kilka tysięcy osób. Jak podaje Puls Biznesu w ślad za PKO BP idzie ING Bank Śląski, który szykuje się do złożenia frankowiczom propozycji przewalutowania kredytu w CHF. Oferta przewalutowania od ING Bank Śląski ma pojawić się do końca października i odbywać na zasadach zgodnych z wzorcem Komisji Nadzoru Finansowego.

CZYTAJ TEŻ: Koniec problemów frankowiczów. Mogą przewalutować kredyt w CHF

Puls Biznesu zdradza, że zasady składania wniosku w ING Banku Śląskich maja być podobne do tych co w PKO BP, a warunki ugody identyczne.

Karpacz 2021: Tadeusz Kościński

Nie tylko PKO BP oraz ING Bank Śląski wyciągnęło rękę do frankowiczów. Specjalną ofertę dla zadłużonych we franku i euro zdecydował się przedłużyć do 10 grudnia 2021 roku bank DNB. Oferta nazywa się „Nadpłaty kredytów hipotecznych z dyskontem 2021” i pozwala tym, którzy mają kredyty hipoteczne we frankach lub euro umorzyć część zobowiązania pod warunkiem jednak, że dokonają nadpłaty. Ci, którzy nie są w stanie takiej nadpłaty mogą refinansować swój kredyt w DNB.

WAŻNE! Chaos w sprawie frankowiczów. Raz ugody, raz wezwanie do zapłaty!

Aby to zrobić powinni udać się do Banku BNP Paribas, który przygotował specjalną ofertę dla klientów DNB Bank Polska. Co ważne klienci ubiegający się o refinansowanie kredytu decyzję otrzymają do 10 dni roboczych.

Sonda
Czy uważasz, że rząd powinien pomóc frankowiczom?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze