Browar, piwo

i

Autor: pxhere.com Browar Strecks z Ostheim kończy działalność

Polska firma

Upadek znanego polskiego browaru. Milionowe odprawy dla pracowników. Kwota 21,5 mln zł

2023-10-25 7:12

Byli pracownicy słynnego browaru dostaną miliony. Grupa Żywiec podała kwoty odpraw dla pracowników Browaru Leżajsk, który z końcem sierpnia został zamknięty. Jednocześnie właściciel obiektu przekazał, że wciąż rozmawia z potencjalnymi inwestorami – podaje portalspozywczy.pl.

Upadek Browaru w Leżajsku

Grupa Żywiec, która jest właścicielem leżajskiego browaru poinformowała, że zakończenie produkcji piwa nastąpiło wraz z końcem sierpnia. Początkowo Grupa Żywiec planowała wygaszenie działalności Leżajska na czerwiec, jednak w związku z zainteresowaniem ze strony inwestorów, działalność browaru przedłużono. W browarze pracowało 110 osób.

Milionowe odprawy dla pracowników Browaru Leżajsk

Jak poinformowała Grupa Żywiec, 83 pracownikom Browaru Leżajsk zapewniono odprawy o łącznej wartości 21,5 mln zł. Jak wskazuje spółka, tylko 20 proc. tej kwoty było sumą wymaganą przez przepisy Kodeksu Pracy. Pracownicy otrzymali pakiety odpraw wynikające z wewnętrznych porozumień oraz dodatkowe środki na przekwalifikowanie.

- "Wierzymy, że jest to poziom wsparcia, które umożliwi pracownikom przejście przez tę trudną w ich życiu zmianę" - napisał Simon Amor, prezes Grupy Żywiec w liście do samorządowców z Leżajska upublicznionym przez Grzegorza Sobejkę, Wójta Gminy Leżajsk.

Jednocześnie Amor zaznaczył, że część pracowników leżajskiego browaru wciąż pozostaje zatrudniona w zamkniętym już browarze. Do ich zadań należy m.in. utrzymanie bezpieczeństwa i sprawności technicznej zakładu.

QUIZ PRL: Alkohol i kultura picia w PRL-u. Co z tego pamiętasz?

Pytanie 1 z 9
Podziemna ulotka rozpowszechniana w stanie wojennym głosiła:
Tańczące z Promocjami 28-09-2023
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze