UWAGA! Rząd sprawdzi TWOJE ZAROBKI, EMERYTURĘ I MAJĄTEK. Zobacz, kiedy przyjdzie urzędnik [WIDEO]

2020-07-28 5:41 WSB
Pieniądze pod lupą urzędników
Autor: archiwum se.pl

Ile zarabiasz, jaką masz emeryturę, jakie są inne dochody, jakie masz mieszkanie i inne nieruchomości - o to już wkrótce spyta urzędnik. Z ramienia rządu zapuka on do wszystkich domostw prowadzących działalność rolniczą. Powszechny spis rolny w Polsce jest obowiązkowy i potrwa trzy miesiące. Sprawdź, o co spyta cię urzędnik, do czego może wykorzystać zebrane dane i kiedy odbędzie się powszechny spis rolny.

Powszechny spis rolny 2020 rusza już za miesiąc. Urzędnicy sprawdzą wszystkie gospodarstwa indywidualne, gospodarstwa prowadzone przez osoby prawne (spółdzielnie, spółki) oraz jednostki organizacyjne niemającej osobowości prawnej w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 roku. Udział w powszechnym spisie rolnym 2020 jest obowiązkowy. Dane rolników zbierane będą za pomocą:

ZOBACZ TAKŻE: Zakupy za darmo dostarczone z Biedronki. Ogromna promocja Biedronki i Glovo

  • bezpośredni wywiad przeprowadzany przez rachmistrza terenowego podczas wizyty w gospodarstwie
  • wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego
  • samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego

Jakie dane rolnicy będą musieli podać? Powszechny spis rolny pozwoli na zebranie takich informacji jak dane osobowe rolnika (imię, nazwisko, adres zamieszkania, etc.), udział działalności rolniczej w dochodach gospodarstwa, działalność pozarolnicza, dochody z rent, emerytur oraz innych świadczeń, dochody z pracy najemnej czy sprzedaż produktów rolnych wytworzonych w danym gospodarstwie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Kościół w Polsce OPODATKOWANY! Ksiądz z fakturą za wesele i msze. Polacy zdecydowali

Osoby użytkujące gospodarstwa rolne będą musiały także podać liczbę maszyn używanych w gospodarstwie, powierzchnię gruntów, łąk, pastwisk, szkółek drzew i krzewów, upraw stałych czy zasiewów. Spisane zostanie także pogłowie zwierząt gospodarskich (m.in. świń, knurów, loch, jałówek, byczków, warchlaków, jagniąt, kur niosek czy samic zwierząt futerkowych) informacje dotyczące hodowli ryb, zużycia nawozów oraz powierzchni, kubatury i pojemności budynków gospodarskich. Rolnicy będą musieli poinformować o osobach pracujących w gospodarstwie.

CZYTAJ TEŻ: Wyjeżdżasz na urlop? KONIECZNIE odwiedź… kopalnię

Dane zebrane w powszechnym spisie rolnym obejmują stan gospodarstw na 30 czerwca 2020 roku. Wykorzystywane będą one do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do tworzenia i aktualizacji przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatów statystycznych. Zebrane w spisie informacje mogą być także łączone z danymi z innych badań statystycznych, w tym z danymi zebranymi w narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań. Dane osobowe zebrane w ramach spisu rolnego nie mogą być wykorzystywane do innych celów.

Urzędnicy sprawdzą majątki rolników. Powszechny Spis Rolny 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze