Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Galerie handlowe znów będą otwarte! Od kiedy i na jakich zasadach?

W sobotę wielkie otwarcie wszystkich galerii handlowych. Zakupy w reżimie sanitarnym

2020-11-27 11:24

Galerie handlowe otwarte od soboty, 28 listopada. Rząd znosi lockdown na galerie handlowe. Od soboty można iść tam na zakupy. Jednak w tym roku przedświąteczne zakupy nie będą wyglądały tak jak dotychczas. Zobacz, jak wyglądają zakupy w galerii handlowej w reżimie sanitarnym.

Galerie handlowe otwarte od 28 listopada. W sobotę można już ruszać na zakupy. Sklepy zostają otwarte po trzech tygodniach lockdownu spowodowanego koronawirusem. Decyzja rządu raczej spowodowana jest zakupami przedświątecznymi. Grudzień to zawsze dla sprzedawców był złoty miesiąc. W okresie gwiazdkowym w galeriach handlowych były tłumy. Teraz sytuacja się zmieniła. Choć raczej w tym roku grudzień nie będzie dla handlu taki jak wcześniej, ale właściciele sklepów będą mieli możliwość zarobienia. W przypadku lockdownu czy dużego ograniczenia jest to bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Zatem galerie handlowe będą otwarte. Jednak będzie obowiązywał tam reżim sanitarny.

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, oraz wymóg noszenia maseczek ochronnych (obowiązek zasłaniania nosa i ust). Sklepy mają także obowiązek udostępnić klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk. Zamknięte mogą być przymierzalnie. Przypominamy, że cały czas jest zakaz spożywania posiłków i picia napojów w restauracjach i kawiarniach. Lokale gastronomiczne mogą serwować posiłki wyłącznie na wynos. Wciąż nie działają także siłownie i kluby fitness.

Zobacz: Czy w niedzielę 29 listopada sklepy będą otwarte?

- Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o reżim w swoich sklepach tak, jak to jest w sklepach spożywczych - zapewnił na konferencji 21 listopada premier Mateusz Morawiecki.

Prezes PKN Orlen złożył Super Biznesowi życzenia na 10-lecie powstania
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze