Elżbieta Rafalska

i

Autor: Michał Woźniak Elżbieta Rafalska

Waloryzacja 2018. Rafalska ujawnia wysokość wskaźnika waloryzacji rent i emerytur [TABELA]

2018-01-18 14:02

Waloryzacja 2018. Dobra wiadomość dla wszystkich seniorów i oczekujących na wiadomości o tegorocznej waloryzacji rent i emerytur. Minister Elżbieta Rafalska ujawniła w środę wieczorem, jakiego najprawdopodobniej wskaźnika waloryzacji powinni spodziewać się emeryci i renciści.

Waloryzacja 2018
- W tym roku mój resort prognozował, że to będzie 2,7 proc. a prawdopodobnie, jak podają takie wstępne dane GUS, ten wskaźnik będzie wynosił 2,9 proc.
- powiedziała minister Elżbieta Rafalska w środę wieczorem w TVP. Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dodała, że waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld zł.

Zobacz koniecznie: Waloryzacja 2018. Ile wyniesie waloryzacja rent i emerytur dla najuboższych seniorów [TABELE]

Minister Rafalska podkreśliła, że emeryci i renciści otrzymujący minimalne świadczenie w kwocie 1000 zł brutto, "otrzymają 27 albo 29 zł". - Jeżeli ktoś ma emeryturę 2 tys. zł, to będzie to pięćdziesiąt parę złotych. To jest najwyższa waloryzacja emerytur w ciągu ostatnich pięciu lat i ta waloryzacja będzie kosztowała budżet państwa ponad 5 mld 400 mln zł, a więc znacznie więcej, niż ubiegłoroczna waloryzacja, która mówiła o tym, że zwaloryzowanie emerytury nie może być mniejsze niż 10 zł brutto" - wyjaśniła.

Szefowa resortu rodziny przypomniała, że od 1 marca wyrównanie otrzymają również ci emeryci, którzy mieli renty z tytułu niezdolności do pracy i nie spełnili wymaganego stażu pracy, bo byli na rencie. - Dostaną wyrównanie do minimalnej emerytury i będzie to wyrównanie dla 100 tys. osób za cały poprzedni rok. Jednorazowo będą to spore kwoty, chyba ponad 1000 zł - zaznaczyła Rafalska.

Sprawdź też: ZUS źle wylicza emerytury. Różnice sięgają nawet kilkuset złotych

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze