Pieniądze dla emerytów

Podwyżka popularnych dodatków dla seniorów! Wyższe przelewy z ZUS

2023-10-06 6:39

Emerycie, zobacz, o ile mogą wzrosnąć dodatki do Twojej emerytury. Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące wynagrodzeń w Polsce. To ważny parametr, jaki bierze się pod uwagę przy wyliczeniu wskaźnika waloryzacji emerytur, rent i tym samy dodatków do emerytur. Przy najnowszych danych GUS wskaźnik waloryzacji wynosi 12,48 proc.

Waloryzacja dodatków do emerytur 2024. Wyższe przelewy z ZUS

Mamy najnowszy wskaźnik waloryzacji emerytur i rent. Można go wyliczyć, biorąc pod uwagę kilka kluczowych parametrów podawanych systematycznie przez GUS takich jak inflacja i średnia krajowa płaca. Właśnie GUS podał, że średnia krajowa pensja wzrosła w ciągu roku o 11,9 proc. i wynosiła w sierpniu 2023 roku  7368,97 zł. Zatem biorąc pod uwagę inflację na poziomie 10,1 proc. i wzrost wynagrodzeń o 11,9 proc., można wyliczyć wskaźnik waloryzacji rent i emerytur oraz dodatków do nich na poziomie 12,48 proc. Na tej podstawie wyliczyliśmy, o ile dokładnie mogłyby wzrosnąć dodatki dla emerytów. Najwięcej, bo aż o ponad 140 zł zwiększyłby się dodatek do renty inwalidy wojennego, o ponad 60 zł zwiększyłby się dodatek dla sieroty zupełnej. Bardzo popularny dodatek pielęgnacyjny podniósłby się o ponad 36 zł i osiągnąłby kwotę 331,13 zł. Tyle samo wynosiłby dodatek za tajne nauczanie i świadczenie pieniężne dla żołnierzy. Wszystkie dodatki po waloryzacji prezentujemy w GALERII zdjęć.

W Polsce oficjalna waloryzacja emerytur i dodatków do nich odbywa się raz w roku, w marcu. W okresie wyborczym partie proponują nowe rozwiązania, jak np. dwukrotna waloryzacja emerytur i dodatków do nich. Należy podkreślić, że celem waloryzacji jest zniwelowanie skutków inflacji w portfelach emerytów i rencistów.

QUIZ PRL. Kultowe logotypy z PRL.

Pytanie 1 z 9
Logo PZPR wpisane jest w obrys:
QUIZ PRL
Pieniądze to nie wszystko Michał Szczerb
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze