Ważne dla wszystkich emerytów! Rząd daje taką waloryzację

2018-11-24 19:37
Emerytura
Autor: Shutterstock Emerytura

Waloryzacja emerytur 2019. To już pewne! Co najmniej 70 zł brutto – tyle wyniesie przyszłoroczna waloryzacja dla emerytów! Natomiast minimalne świadczenie dla seniorów wyniesie 1100 zł. Projekt ustawy o waloryzacji emerytur i rent na 2019 rok pozytywnie rozpatrzył Komitet Społeczny Rady Ministrów, a rząd zajmie się ustawą najpewniej w najbliższy wtorek.

Waloryzacja emerytur 2019
- Myślę, że to dobra wiadomość dla seniorów. Zmodyfikowany mechanizm waloryzacji będzie polegał na tym, że emerytura najniższa będzie podniesiona do kwoty 1100 zł – mówiła niedawno Elżbieta Rafalska (63 l.). Minister rodziny, pracy i polityki społecznej na początku listopada przedstawiła projekt ustawy w tej sprawie na 2019 rok. Później proponowane rozwiązania trafiły do konsultacji społecznych i do Komitetu Społecznego Rady Ministrów, który zaakceptował zmiany. Efekt? W przyszłorocznej waloryzacji będzie zastosowany nowy wskaźnik waloryzacji gwarantujący minimalny wzrost emerytury o 70 zł brutto, czyli niecałe 57 zł „na rękę” lub procentowy 3,26.

Planowany łączny koszt waloryzacji planowanej od 1 marca 2019 roku wyniesie około 8,4 mld zł. A z minimalnej gwarantowanej podwyżki świadczeń w wysokości 70 zł brutto skorzysta aż ok. 6,4 mln seniorów. KSRM poinformował również, że najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy ma wynieść 825 zł brutto.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE