ZUS

i

Autor: Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie

Ważny termin dla przedsiębiorców! Pospiesz się, bo ZUS zabierze ci pieniądze

2020-11-26 12:06

Przedsiębiorcom przypominamy, że już tylko kilka dni zostało na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Z tej możliwości mogą skorzystać tylko niektóre podmioty. Musisz się pośpieszyć, masz czas tylko do 30 listopada, potem ZUS zabierze ci pieniądze.

Tylko do końca listopada przedsiębiorcy, którzy z mocy tarczy antykryzysowej 5.0. są uprawnieni do rozwiązań pomocowych, mogą składać wnioski o zwolnienie ze składek ZUS za za lipiec, sierpień oraz wrzesień 2020 roku. Po 30 listopada wnioski nie będą przyjmowane. Przypominamy, kto z tej ulgi może skorzystać, na jakich zasadach oraz na jakim druku wnioskować o zwolnienie.Piąta odsłona tarczy antykryzysowej jest skierowana do branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej. Jednak zwolnienie ze składek ZUS przysługuje tylko wybranym podmiotom, które działają w tych sektorach. Niezbędne jest spełnienie kilku kluczowych warunków. O czasowe zwolnienie z obowiązku przekazywania składek do ZUS mogą starać się firmy o odpowiednim numerze PKD, które wskazuje ustawa. Wśród potencjalnych beneficjentów znajdują się przede wszystkim podmioty z branży turystycznej: hotele, agenci, piloci i przewodnicy turystyczni oraz firmy zajmujące się pasażerskim transportem lądowym. Prawo do umorzenia płatności na poczet ZUS mają także podmioty z branży wystawienniczej, które zajmują się organizacją targów, kongresów i wystaw. O zwolnienie mogą ubiegać się również domy strachu, pokoje zagadek i niektóre firmy prowadzące działalność rozrywkową i rekreacyjną np. wesołe miasteczka.

Zobacz też: TARCZA 2.0. Szczegóły pomocy finansowej dla firm. WARUNKI i DATY

Warunki, które musimy spełnić:* zwolnienie ze składek przysługuje firmie, pod warunkiem że była zarejestrowana przed 30 czerwca 2020 r.* udowodniony spadek przychodów o co najmniej 75 proc. w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku. Skalą porównania zmniejszenia przychodów jest analogiczny miesiąc w 2019 r.* przedłożenie w ZUS deklaracji rozliczeniowej za miesiące, za które starasz się o zwolnienie z opłacania składek. Termin dostarczenia tych wyliczeń upłynął 31 października.

Więcej pieniędzy za zwolnienie lekarskie! Nowe zasady L4 już w Sejmie

Jaki wniosek wypełnić?Przedsiębiorca zainteresowany skorzystaniem z ulgi zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem platformy PUE ZUS wniosek o symbolu RDZ-B. Aby znaleźć wniosek należy po zalogowaniu się do platformy PUE przejść do zakładki USŁUGI – KATALOG USŁUG, a następnie w polu wyszukiwarki wpisać nazwę wniosku, który chcemy złożyć.

Złote Laury trafią do najlepszych

Premier ogłosił nową tarczę antykryzysową
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze